Звернення депутатів Приморської районної ради щодо впровадження земельної реформи в Україні

13 лютого, на 40 (позачерговій) сесії Приморської міської ради, депутати підписали звернення до Президента України Зеленського В.О., голови Верховної Ради України Разумкову Д.О., Прем'єр Міністру України Гончаруку О.В.щодо впровадження земельної реформи в Україні та недопущення впровадження ліберальної трудової реформи в Україні:

Ми, депутати Приморської районної ради вважаємо, що нам, українцям, потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження сільськогосподарською землею. Нам потрібний суспільний консенсус, щоб розв'язати гострий соціально-політичний конфлікт, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель.

Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу. Нам потрібна єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, котра стала б корисною цілому суспільству, а не окремим його верствам. Для цього ми мусимо створити власну модель економічних та соціальних відносин - власними силами та у власних інтересах, спираючись на досвід наших успішних сусідів - країн ЄС, особливо східнослов’янських держав, що мають близьку до українців культуру та цінності.

Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут людини, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави. Не через продаж землі, а лише завдяки праці людей, що працюють на землі, дбають про неї та про потреби своєї громади та цілого народу, ми досягнемо цієї мети. Земельна реформа повинна відбуватися винятково на конституційних засадах, зокрема з метою забезпечення права власності Українського народу на землю (ст. 13 КУ) та її охорони як національного багатства (ст. 14 КУ).

Ми, депутати районної ради, реалізуючи власні права та свободи відповідно до ст. 5 та 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин, а саме: 1. Верховній Раді України - зупинити розгляд законопроєкт №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроєкту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання закону Президентом звертаємось до фракцій Верховної ради про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду. 2.

Президентові України та Верховній Раді України - утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів Верховної Ради України. Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин відповідно до викладених в Настановах засад. Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає оприлюдненню та схваленню в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.

Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України. Поспішними та не виваженими змінами законодавства про працю, про професійні спілки, соціальне страхування і соціальний діалог Кабінет Міністрів України провокує до загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками та роботодавцями, до стихійної зупинки роботи, змушує профспілки до вжиття різних форм протестних дій, аж до організації страйків, що не сприятиме ні залученню іноземних інвестицій в українську економіку, ні її сталому розвитку.

Ми, депутати районної ради, реалізуючи власні права та свободи відповідно до ст. 5 та ст. 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України: 1. Негайно зупинити процеси законодавчого руйнування представниками їх політичної сили трудового законодавства і трудових прав (законопроєкт № 2708), законодавства про гарантії діяльності професійних спілок (законопроєкт № 2681). 2. Відкликати з Верховної Ради України проєкт Закону України «Про працю» (реєстраційний № 2708 від 27.12.2019) та проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (законопроєкт № 2681).

Підтримано депутатами Приморської районної ради на засіданні 40 (позачергової) сесії 13.02.2020

Новини компаній
10:00, Вчора