В центрі Запоріжжя відкрилась ековиставка з цікавими фотозонами і конкурсами. Фото

У Запоріжжі на площі Маяковського відкрилася виставка екологічного проекту Ucan Ukraine, який триває четвертий місяць. П’ять днів в центрі міста можна побачити арт-об’єкти, які спонукають замислитись над тим, як пересічні громадяни ставляться до навколишнього середовища.

Проект Ucan Ukraine спрямований на підвищення рівня екологічної свідомості жителів чотирьох міст - Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя й Херсона. Для досягнення мети застосували різні підходи: від тренінгу та розробки адвокаційної кампанії з  громадськими активістами до бізнес-воркшопів, чотирьох муралів на екологічну тематику в різних містах та ековиставки.

Інтерактивна екологічна виставка своїми інсталяціями візуалізує ті проблеми, які зараз існують в Україні. 

- На тлі наших семи інтерактивних стендів можна сфотографуватися. У нас є один, який може бути і окремою фото зоною –  це пральна машинка – дуже цікавий стенд і всі хочуть побувати в ньому з середини. Так само у нас є окрема фотозона з гарними інстарамками з українськими зірками, які є екосвідомими і популяризують цей спосіб життя. У нас є волонтери, які прибувають цілий день на локації і можуть здійснити інформаційнц підтримку. Також у нас на локації проходить ековікторина. Ті люди, які уважно читали інформацію на стендах, можуть взяти участь і виграти якийсь класний приз за своїм бажанням: це може бути бамбукова зубна щітка, олівець, який зростає, екологічна губка з люфи або джуту. Отже є багато призів і цікавих моментів, які варті уваги. Можна прийти подивитись, почитати, дізнатися які громадські організації опікуються тією чи іншою проблемою, запропонувати свою участь чи допомогу. Думаю, що кожен на цій виставці знайде для себе щось важливе і цікаве, - говорить координаторка виставки Льона Радченко. 

Організатори зробили великі кроки за дуже стислий термін - 4 місяці. Серед них - підписаний Меморандум про подальшу співпрацю з понад 30 представниками бізнесу і громадськості, 20 екоініціатив, які, що важливо, реалізуються бізнесом у співпраці з активістами, це і старт громадського лобіювання вирішення проблем довкілля, і формування небайдужості до зовнішнього вигляду міст при виборі муралів. 

- Ми були приємно вражені, що запорізькій бізнес відгукнувся на участь у проекті. Ми отримали багато цікавих ініціатив від підприємців Запорізької області. При цьому ми робили акцент на маловартісних ініціативах, тобто обмеження було 5 тіс. грн. Ми хотіли показати, що за бажанням кожен бізнес кожен долучитися до тієї чи іншої ініціативи і поступово впроваджувати її. Робити місто більш екологічним і поступово підвищувати свідомість населення. Серед найпоширеніших тем – це встановлення датчиків вимірювання повітря, це і велопарковки, це і тубуси для сбору використаних паперових стаканчиків,і сортувальні сміттєві баки. Були і незвичайні проект. Наприклад, у Бердянську вторинне використання зошитів і переробка їх на блокноти. Також був розроблений екотур з навчальним виховним елементом для молоді, - розповіла кураторка проекту Наталія Селюкова.

Організатори говорять:  їх мета показати, що кожна людина у своєму побутовому житті може стати більш екосвідомою. 

Новини компаній
10:00, Вчора