09:30, 21 січня 2020 р.

Про штрафи за вирубку дерев

Про штрафи за вирубку дерев

Проблема, щодо нещадної вирубки лісосмуг, вздовж авто-доріг вже давно хвилює громадськість Приморського району. В Приморській РДА також неодноразово на протязі кількох років піднімалось це питання на державно-районному рівні. Але, по причині недоскононалості в законотворчих документах притягнути порушників-лісорубів до кримінальної відповідальності, або оштрафувати  як виявилось на практиці майже неможливо.

Нещодавно, Державне Агентство лісових ресурсів опублікували нагадування про штрафні санкції, щодо несанкціонованої вирубки дерев. Хочемо також розмістити на нашому сайті цю інформацію, може це хоч якось допоможе у боротьбі за збереження лісових насаджень нашого району.

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про розміри штрафних санкцій при здійсненні незаконної рубки дере

❗️Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує:✔️ розмір шкоди, заподіяної лісу;✔️ адміністративний штраф?‍♂️?‍♀️ Правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності.? Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток).? Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.? Приклади?‍⚖️ Якщо лісопорушник зрубав п’ять дерев діаметром пенька 30 см, то йому вже загрожуватиме кримінальна відповідальність (крім високих штрафів, можливе позбавлення волі до 3-х років).? Як визначається?Шкода лісу (такси у главі І) складатиме 4447,76 грн * 5 дерев діаметром пенька 30 см = 22238,8 гривень. Ця сума більша за визначену законодавством істотну шкоду, при якій наступає кримінальна відповідальність (від 21020 грн).?‍⚖️ Якщо правопорушник зрубав 15 дерев діаметром пенька 30 см, то це вже може кваліфікуватися як тяжкі наслідки (карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років).? Як визначається?Шкода лісу (такси у главі І) складатиме 4447,76 грн * 15 дерев діаметром пенька 30 см = 66716,4 гривень. Ця сума більша за визначену законодавством, за якою вважаються тяжкі наслідки (від 63060 грн).Детальніше з сумами шкоди та штрафами можна ознайомитися тут: https://bit.ly/2RCdoeD

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лісосмуги Приморського району #боротьба за несанкціоновану вирубку дерев
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...