• Головна
  • Молодь Новоолексіївської школи це великий потенціал громади
13:00, 23 січня 2020 р.

Молодь Новоолексіївської школи це великий потенціал громади

Молодь Новоолексіївської школи це великий потенціал громади

Сучасна українська школа на початку нового тисячоліття перебуває в процесі інтенсивного розвитку. Вонапокликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник освітнього процесу. Саме в такому напрямку працює КЗ « НВК « Новоолексіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» Новоолексіївської сільської ради. Чому?Бо виникає соціальна потреба у формуванні творчої особистості, яка змогла б розв’язати як щоденні, так і масштабні завдання. Отже, упродовж 2019 року головноюметоюдіяльності НВКбуловиховання громадянина і трудівника, особистості з міцним здоров’ям і глибокими знаннями, розвинутим почуттям національної гідності.

1 вересня 2019 року наша шкільна родина поповнилася 22 учнями та 2 вихованцями села Маринівка, які підвозяться до закладу шкільним автобусом Новоолексіївської сільської ради і так само, як і учні та вихованці нашої території, забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. Ми дуже задоволені співпрацею з батьківською громадою наших нових учнів та вихованців.

Виховна робота в КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»протягом2019була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Для їх реалізації у НВК був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та містять календарні, традиційні шкільні свята, конкурси, заходи.

Виховна робота проводилися з метою реалізації виховної теми школи «Формуваннята виховання національно-патріотичної свідомості молодого покоління шляхом оптимальної організації відповідноївиховної роботи». Реалізуючи цю тему, педагогивикористовували різноманітні форми та методи. Педагоги творчо підійшли до планування виховної роботи, використовували різноманітні форми проведення заходів, застосовувалиінноваційні технології.

Постійно проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди з попередження травматизму, інструктажі. Було проведено додаткові лекції з питань електробезпеки, правил поведінки на водоймищах, порядку дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання долікарської допомоги, Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» (вересень 2019), Дні безпеки дитини.

За даний період класні керівники провели відкриті виховні заходи: годину спілкування «Давайте дружити» (Ташева О.А. класний керівник 7 класу), класну годину «Вогонь – друг, вогонь-ворог!» (Дойнова Н.Л, класний керівник 6 класу), годину спілкування «Сторінками Козацької слави»Луценко Ю.С. класний керівник 10класу),напередодні свята Покрови та Дня захисника України 11 жовтня 2019 року учнів початкових класів посвячувалив соколята. Малюки, змагаючись разом у командах зі старшокласниками проявили неабиякі спортивні, інтелектуальні та акторські здібності, за що отримали посвідчення та емблеми шкільного дитячого об'єднання "Українські отамани" - "Соколята". Емблеми соколятам вручив учасник бойових дій АТО, наш випускник Дімітров Євген Сергійович.
А наостанок усі присутні на заході мали змогу скуштувати справжнього кулешу та смачного пирога.
З метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою території КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» і пропаганди екологічних знань вихованці навчального закладу взяли участь у екомарафоні «Збережемо і примножимо зелені насадження» у термін 15-18 жовтня 2019 року.

- Десятикласники виготовили плакат до проведення заходу з озеленення та благоустрою школи.

- Учнями зібрано насіннєвий матеріал (жолуді, горіхи, каштани, саджанці дерев, квіти тощо).

- 18.10.2019 року проведено екологічний суботник: висадка насіннєвого матеріалу, саджанців кущів та дерев.

Захід з елементами тренінгу «Мої здібності: Як обрати професію?» (Приморський центр зайнятості).Заходидо ДняМиру та Дня толерантностіпровелапсихологДімітроваК.А.психолог, свято Миколая «До нас завітав Миколай»та «Школа має талант»Бурієва В.І.Дані заходи проведені на високому рівні педагогічної та методичної майстерності. На заходах були присутні колеги, гості та батьки.

Протягом І семестру в закладі були проведені традиційні тематичні дні.З метою пропаганди здорового способу життя з 09.09. по 13.09.2019 року в КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ» проводився Тиждень фізичної культури та спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство». Кожен ранок починався з музичних руханок, які по черзі проводили старшокласники. Підсумком тижня стали змагання «Спортивний феєрверк». Вони були запальними та веселими. Кожна команда намагалася показати кращий результат та здобути більше призових місць. Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

День працівників освіти, День людей похилого віку, День бібліотекаря, День української писемності та мови, Всесвітній День прав людини, День пам’яті жертв голодомору,Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

У рамках Всеукраїнського тижня правав усіх класахпроведено Всеукраїнський урок права «Права людини», тематичні правові бесіди, години спілкування, диспути, конференції, вікторини, конкурси. У бібліотеці оформлена тематична виставка літератури, новинки періодичної преси на правознавчу тематику, оформлений стенд «З історії права».

Протягом І семестру учнібралиучасть в міських конкурсах, організованих відділом освіти Приморськоїміської ради та обласнихде посіли призові місця :

·Обласний фестиваль писанок «Писанковий рай» - ІІ місце Бурієва О. ,переможець районного етапу- Стоянова Є. ( вчитель Стоянова І.І.)

·Обласний конкурс дитячо-юнацької фотографії «Сто чудес Запорізького краю» - ІІІ місце Бурієва О. , переможець районного етапу – Кара В. ( вчитель Луценко Ю.С.)

·Обласний конкурс «Пам’яткиісторії Запорізького краю» - переможець районного етапу Дімітрова Д.І. ( вчитель Луценко Ю.С.)

·Конкурс «Космічні фантазії» - переможець районного етапу Дімітрова Д.І. ( вчитель Тупіцький Р.О.)

·Військово – патріотичнагра «Джура» - переможці районногота учасники обласного етапу змагань ( вчитель Ташев В.І.)

·Обласний заочний конкурс звітів роботи рою військово – патріотичноїгри «Джура» - І місце обласний етап( вчитель Бурієва В.І.)

Протягом2019 року позашкільною освітою охоплено 20учнів у 2 гуртках, які організовані на базі школи:«Танцювальна мозаїка», «Футбол». Результати роботи учасників хореографічного гурткаможна побачити під час проведення шкільнихта позашкільних заходів. Учасники спортивного гуртка «Волейбол»– команда дівчатокпосіла І місцев районному етапі змагань серед громад).

Проаналізувавши стан виховної роботислід зазначити, що класні колективи 1-11-х класів під керівництвом класних керівників, за участі дитячого самоврядування активно долучаються до проведення позакласних та позашкільних заходів різного спрямування. Із задоволенням діти готуються до проведення різних виховних заходів.

Упродовж2019року діяльність дошкільного підрозділу КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І- ІІІ ст. - ДНЗ»була направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження тазміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей,формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні. Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Упродовжроку на достатньому рівні проводилась робота над створенням необхідних умов для вихованців і педагогічними працівникамизакладу. Вихователіпрацюють згідно річного плану, реалізовуючи поставлені перед собоюзавдання. Одним з поставлених завдань перед закладом на 2019-2020 навчальний рік: «Забезпечення наступностіміж дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа». Це питання є актуальнимдля усіх дошкільних закладів. У зв’язку з цим, на педагогічнійраді було прийнято рішення про використання освітньої програми «Впевнений старт» за науковою редакцієюТ. О. Піроженко (2017 р.), рекомендованої для успішної підготовки дошкільнят до Нової української школи. Крім того, вихователі успішно працюють над створенням необхідного освітнього середовищав дошкільній групі. В закладі проводиться взаємовідвідування між дошкільною та початковою ланкою освіти, організовуються спільні свята та інші заходи.

Міжвихователямита батьками налагоджено тісний контакт. Батьки беруть активну участь у житті дошкільногопідрозділу. Згідно програми «Впевнений старт», батьки є не «спостерігачами»,а активними учасниками освітнього процесу,що має дійсно багато позитивних моментів. Крім того, працівники закладу залучаютьбатьків до різних видів діяльності. Упродовж року вони активно брали участь у святах, повсякденному житті садочка,за можливістю надавалинеобхідну допомогу дошкільному закладові.Батьками вихованців було подарованонабір іграшок тадидактичного матеріалу.

Вихователі активно займаються самоосвітою , працюють над удосконаленням та підвищенням своєї майстерності, приймають участь у різних конкурсах, опрацьовують методичну літературу, приймають участь у семінарах та вебінарах. Вихователь Стоянова М.О. взяла участь у таких вебінарах : «Розвиток мислення та мовлення як складова розвивальних занять для дошкільнят», «Психологічна готовність дитини до дитячого садка», «Ігри на розвиток пізнавальної сфери дітей дошкільного та молодшого шкільного віку».Вихователь Матвєєва В.В. взяла участь у вебінарі: «Вплив Монтессорі педагогіки на формування у дошкільнят якостей успішної особистості» та «Розвиток стресостійкості у дітей: ігри та прийоми». З метою забезпечення високої результативності освітнього процесу педагоги дошкільного закладу широковикористовують педагогічну спадщину та інноваційні технології.

В закладі дошкільної освіти, окрім навчальних занятьзгідно затвердженого розкладу, проводилась гурткова робота з вихованцями. В садочку функціонуєгурток «Hello, English!» під керівництвом Тупіцької О.О.Результатом роботи гуртка є успішне формування у дітей елементарної іншомовної комунікативної компетенції.

Завдяки співпраці з Відділом освіти Приморської міської ради( начальник Галаніна О.М., який постійно координував та надавав всіляку методичну допомогу та підтримку, педагоги, учні та вихованцінашого закладузавжди мали змогу приймати участь у всіх конкурсах та змаганнях, які проводились для Приморської ОТГ та Новоолексіївської ОТГ.

Але всі ці досягнення не були б такими плідними без зміцнення матеріально-технічної бази та капітального ремонту, створення нового освітнього середовища, кошти на які було виділено Новоолексіївською сільською радою, а саме 1028496.08 грн. Усі учні та вихованці нашого закладу були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням. Щиро дякуємо голові сільської ради Дубовіку С.І. та всьому депутатському корпусу, виконавчому комітету за небайдужість та співпрацю.

Отже,2019 рік запам’ятається нам насиченим подіями, яскравими заходами, цікавими зустрічами та корисним досвідом.

Сучасна українська школа на початку нового тисячоліття перебуває в процесі інтенсивного розвитку. Вонапокликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник освітнього процесу. Саме в такому напрямку працює КЗ « НВК « Новоолексіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» Новоолексіївської сільської ради. Чому?Бо виникає соціальна потреба у формуванні творчої особистості, яка змогла б розв’язати як щоденні, так і масштабні завдання. Отже, упродовж 2019 року головноюметоюдіяльності НВКбуловиховання громадянина і трудівника, особистості з міцним здоров’ям і глибокими знаннями, розвинутим почуттям національної гідності.

1 вересня 2019 року наша шкільна родина поповнилася 22 учнями та 2 вихованцями села Маринівка, які підвозяться до закладу шкільним автобусом Новоолексіївської сільської ради і так само, як і учні та вихованці нашої території, забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. Ми дуже задоволені співпрацею з батьківською громадою наших нових учнів та вихованців.

Виховна робота в КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»протягом2019була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Для їх реалізації у НВК був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та містять календарні, традиційні шкільні свята, конкурси, заходи.

Виховна робота проводилися з метою реалізації виховної теми школи «Формуваннята виховання національно-патріотичної свідомості молодого покоління шляхом оптимальної організації відповідноївиховної роботи». Реалізуючи цю тему, педагогивикористовували різноманітні форми та методи. Педагоги творчо підійшли до планування виховної роботи, використовували різноманітні форми проведення заходів, застосовувалиінноваційні технології.

Постійно проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди з попередження травматизму, інструктажі. Було проведено додаткові лекції з питань електробезпеки, правил поведінки на водоймищах, порядку дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання долікарської допомоги, Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» (вересень 2019), Дні безпеки дитини.

За даний період класні керівники провели відкриті виховні заходи: годину спілкування «Давайте дружити» (Ташева О.А. класний керівник 7 класу), класну годину «Вогонь – друг, вогонь-ворог!» (Дойнова Н.Л, класний керівник 6 класу), годину спілкування «Сторінками Козацької слави»Луценко Ю.С. класний керівник 10класу),напередодні свята Покрови та Дня захисника України 11 жовтня 2019 року учнів початкових класів посвячувалив соколята. Малюки, змагаючись разом у командах зі старшокласниками проявили неабиякі спортивні, інтелектуальні та акторські здібності, за що отримали посвідчення та емблеми шкільного дитячого об'єднання "Українські отамани" - "Соколята". Емблеми соколятам вручив учасник бойових дій АТО, наш випускник Дімітров Євген Сергійович.
А наостанок усі присутні на заході мали змогу скуштувати справжнього кулешу та смачного пирога.
З метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою території КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» і пропаганди екологічних знань вихованці навчального закладу взяли участь у екомарафоні «Збережемо і примножимо зелені насадження» у термін 15-18 жовтня 2019 року.

- Десятикласники виготовили плакат до проведення заходу з озеленення та благоустрою школи.

- Учнями зібрано насіннєвий матеріал (жолуді, горіхи, каштани, саджанці дерев, квіти тощо).

- 18.10.2019 року проведено екологічний суботник: висадка насіннєвого матеріалу, саджанців кущів та дерев.

Захід з елементами тренінгу «Мої здібності: Як обрати професію?» (Приморський центр зайнятості).Заходидо ДняМиру та Дня толерантностіпровелапсихологДімітроваК.А.психолог, свято Миколая «До нас завітав Миколай»та «Школа має талант»Бурієва В.І.Дані заходи проведені на високому рівні педагогічної та методичної майстерності. На заходах були присутні колеги, гості та батьки.

Протягом І семестру в закладі були проведені традиційні тематичні дні.З метою пропаганди здорового способу життя з 09.09. по 13.09.2019 року в КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ» проводився Тиждень фізичної культури та спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство». Кожен ранок починався з музичних руханок, які по черзі проводили старшокласники. Підсумком тижня стали змагання «Спортивний феєрверк». Вони були запальними та веселими. Кожна команда намагалася показати кращий результат та здобути більше призових місць. Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

День працівників освіти, День людей похилого віку, День бібліотекаря, День української писемності та мови, Всесвітній День прав людини, День пам’яті жертв голодомору,Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

У рамках Всеукраїнського тижня правав усіх класахпроведено Всеукраїнський урок права «Права людини», тематичні правові бесіди, години спілкування, диспути, конференції, вікторини, конкурси. У бібліотеці оформлена тематична виставка літератури, новинки періодичної преси на правознавчу тематику, оформлений стенд «З історії права».

Протягом І семестру учнібралиучасть в міських конкурсах, організованих відділом освіти Приморськоїміської ради та обласнихде посіли призові місця :

·Обласний фестиваль писанок «Писанковий рай» - ІІ місце Бурієва О. ,переможець районного етапу- Стоянова Є. ( вчитель Стоянова І.І.)

·Обласний конкурс дитячо-юнацької фотографії «Сто чудес Запорізького краю» - ІІІ місце Бурієва О. , переможець районного етапу – Кара В. ( вчитель Луценко Ю.С.)

·Обласний конкурс «Пам’яткиісторії Запорізького краю» - переможець районного етапу Дімітрова Д.І. ( вчитель Луценко Ю.С.)

·Конкурс «Космічні фантазії» - переможець районного етапу Дімітрова Д.І. ( вчитель Тупіцький Р.О.)

·Військово – патріотичнагра «Джура» - переможці районногота учасники обласного етапу змагань ( вчитель Ташев В.І.)

·Обласний заочний конкурс звітів роботи рою військово – патріотичноїгри «Джура» - І місце обласний етап( вчитель Бурієва В.І.)

Протягом2019 року позашкільною освітою охоплено 20учнів у 2 гуртках, які організовані на базі школи:«Танцювальна мозаїка», «Футбол». Результати роботи учасників хореографічного гурткаможна побачити під час проведення шкільнихта позашкільних заходів. Учасники спортивного гуртка «Волейбол»– команда дівчатокпосіла І місцев районному етапі змагань серед громад).

Проаналізувавши стан виховної роботислід зазначити, що класні колективи 1-11-х класів під керівництвом класних керівників, за участі дитячого самоврядування активно долучаються до проведення позакласних та позашкільних заходів різного спрямування. Із задоволенням діти готуються до проведення різних виховних заходів.

Упродовж2019року діяльність дошкільного підрозділу КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І- ІІІ ст. - ДНЗ»була направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження тазміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей,формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні. Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Упродовжроку на достатньому рівні проводилась робота над створенням необхідних умов для вихованців і педагогічними працівникамизакладу. Вихователіпрацюють згідно річного плану, реалізовуючи поставлені перед собоюзавдання. Одним з поставлених завдань перед закладом на 2019-2020 навчальний рік: «Забезпечення наступностіміж дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа». Це питання є актуальнимдля усіх дошкільних закладів. У зв’язку з цим, на педагогічнійраді було прийнято рішення про використання освітньої програми «Впевнений старт» за науковою редакцієюТ. О. Піроженко (2017 р.), рекомендованої для успішної підготовки дошкільнят до Нової української школи. Крім того, вихователі успішно працюють над створенням необхідного освітнього середовищав дошкільній групі. В закладі проводиться взаємовідвідування між дошкільною та початковою ланкою освіти, організовуються спільні свята та інші заходи.

Міжвихователямита батьками налагоджено тісний контакт. Батьки беруть активну участь у житті дошкільногопідрозділу. Згідно програми «Впевнений старт», батьки є не «спостерігачами»,а активними учасниками освітнього процесу,що має дійсно багато позитивних моментів. Крім того, працівники закладу залучаютьбатьків до різних видів діяльності. Упродовж року вони активно брали участь у святах, повсякденному житті садочка,за можливістю надавалинеобхідну допомогу дошкільному закладові.Батьками вихованців було подарованонабір іграшок тадидактичного матеріалу.

Вихователі активно займаються самоосвітою , працюють над удосконаленням та підвищенням своєї майстерності, приймають участь у різних конкурсах, опрацьовують методичну літературу, приймають участь у семінарах та вебінарах. Вихователь Стоянова М.О. взяла участь у таких вебінарах : «Розвиток мислення та мовлення як складова розвивальних занять для дошкільнят», «Психологічна готовність дитини до дитячого садка», «Ігри на розвиток пізнавальної сфери дітей дошкільного та молодшого шкільного віку».Вихователь Матвєєва В.В. взяла участь у вебінарі: «Вплив Монтессорі педагогіки на формування у дошкільнят якостей успішної особистості» та «Розвиток стресостійкості у дітей: ігри та прийоми». З метою забезпечення високої результативності освітнього процесу педагоги дошкільного закладу широковикористовують педагогічну спадщину та інноваційні технології.

В закладі дошкільної освіти, окрім навчальних занятьзгідно затвердженого розкладу, проводилась гурткова робота з вихованцями. В садочку функціонуєгурток «Hello, English!» під керівництвом Тупіцької О.О.Результатом роботи гуртка є успішне формування у дітей елементарної іншомовної комунікативної компетенції.

Завдяки співпраці з Відділом освіти Приморської міської ради( начальник Галаніна О.М., який постійно координував та надавав всіляку методичну допомогу та підтримку, педагоги, учні та вихованцінашого закладузавжди мали змогу приймати участь у всіх конкурсах та змаганнях, які проводились для Приморської ОТГ та Новоолексіївської ОТГ.

Але всі ці досягнення не були б такими плідними без зміцнення матеріально-технічної бази та капітального ремонту, створення нового освітнього середовища, кошти на які було виділено Новоолексіївською сільською радою, а саме 1028496.08 грн. Усі учні та вихованці нашого закладу були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням. Щиро дякуємо голові сільської ради Дубовіку С.І. та всьому депутатському корпусу, виконавчому комітету за небайдужість та співпрацю.

Отже,2019 рік запам’ятається нам насиченим подіями, яскравими заходами, цікавими зустрічами та корисним досвідом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоолексіївська громада #школа Новоолексіївської ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...