14:30, 23 січня 2020 р.

Приморський РЕМ застерігає

Приморський РЕМ застерігає

Такий закономірний підсумок спроб «зекономити» на платежах за електроенергію шляхом її розкрадання. Енергетики попереджають: подібна «економія» в 50-100 грн. в місяць може обернутися для порушників штрафами в тисячі, а то й в десятки тисяч гривень.

           З початком осінньо-зимового періоду в Приморському РЕМ - в одному з структрурних підрозділів ПАТ «Запоріжжяобленерго» - активізувалася робота по виявленню фактів безучётного споживання електроенергії. За словами енергії, з настанням холодів кількість споживачів, які намагаються «безкоштовно» використовувати електроенергію для обігріву приміщень або підігріву води в бойлерах, традиційно зростає.

            При цьому розкрадачі завдають шкоди не тільки енергокомпанії, яка недоотримує кошти за поставлену електроенергію, але і своїм сусідам - ​​сумлінним споживачам. Адже через брак грошей ПАТ «Запороьеобленерго» позбавляється можливості проводити планові ремонти мереж та інвестувати кошти в їх розвиток, що в кінцевому підсумку негативно позначається на якості енергопостачання цілих територій - в тому числі і Приморського району.

             Приховані проводки, магніти на лічильниках, накиди, високочастотні генератори і самовільні підключення до мереж - ось далеко не повний перелік хитрощів, на які йдуть несумлінні споживачі, щоб «зекономити» на електроенергії. Однак закінчуються такі хитрощі, як правило, цілою купою проблем.

             - По-перше, відповідно до чинного законодавства, у разі виявлення факту розкрадання споживачеві доведеться сплатити так звані донарахування за безучётно спожиту електроенергію (штраф). Сума таких донарахувань розраховується відповідно до встановленої НКРЕКУ Методикою і значно перевищує «економію» від розкрадань. Наприклад, в цьому році найбільший штраф за розкрадання електроенергії склав 69 тисяч гривень, - повідомив заступник начальника Приморського РЕМ з енергозбуту Євген Савченко.

             При цьому енергопостачання такого недобросовісного споживача припиняється аж до повного погашення ним виставленої суми донарахувань. Іншими словами, поки порушник не сплатить штраф - буде сидіти без світла.

             - По-друге, за безучётное споживання електроенергії передбачена кримінальна відповідальність за ст.1881 Кримінального кодексу України «розкрадання води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання з максимальним покаранням у вигляді трьох років позбавлення волі. Задумайтесь, чи варто «зекономлена» в місяць сотня гривень багатотисячних штрафів або тюремного ув'язнення? - констатував Євген Савченко.

             З середини грудня і до кінця лютого кількість рейдів по побутовим споживачам Приморського району з метою виявлення фактів розкрадання електроенергії істотно збільшиться за рахунок залучення фахівців з інших структурних підрозділів ПАТ «Запоріжжяобленерго».

              - Звертаємося до тих, хто сьогодні все ще сподівається «нажитися» за рахунок енергетиків і сумлінних споживачів. Не думайте, що ваші хитрощі залишаться непоміченими. У нас є і необхідне обладнання, і ефективні методики. Елементарне проведення замірів навантаження на вводах у будинок відразу покаже невідповідність між реальним навантаженням і показуваним приладами обліку споживанням.

Продовжуючи розкрадати електроенергію, ви стовідсотково ризикуєте бути спійманими на гарячому не сьогодні, так завтра. Тільки за останній час наші фахівці вже склали 16 актів за фактами безучётного споживання, і виявленим порушникам доведеться в цілому сплатити 187 тисяч грн .. Не повторюйте їхніх помилок! - підкреслив представник Приморського РЕМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Приморський РЕМ #красти електроенергію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...