• Головна
  • У витоків історії Ногайського коледжу
16:00, 23 січня 2020 р.

У витоків історії Ногайського коледжу

У витоків історії Ногайського коледжу

Так склалося, що доля багатьох родин нашого району, а в цілому і регіону, тісно повязана з Ногайським коледжем, його майже столітньою історією. Ногайський коледж завжди славився своїми випускниками, багато з яких стали висококваліфікованимифахівцями. Вонипрацюютьу різних сферах сільського господарства, землевпорядних, банківських та фінансових установах. Грунтовні теоретичні знання, практичнінавичкимайбутні фахівці набувають завдяки кропіткій, цілеспрямованій роботі викладачів коледжу, якібулийзалишаються фанатами своєї справи.

Гортаючиматеріали історичного музею коледжу, ми звернули увагуна «Визначник кавунів», 1934 року видання (тиражем 3тис. примірників), за редакцією Бойка Й.К. І ми вирішили більш детально ознайомитися з його життєвим шляхомта науковою діяльністю.Бойко ЙосифКалинникович, натураліст за покликанням, один з перших дослідників флори Північного Приазовя, селекціонер,в 20-40-хроках був директором, викладачемНогайськогосільськогосподарськоготехнікуму. ЙосифКалинниковичзакінчив Ніжинський історико-філологічнийінститут, аленезважаючи на гуманітарну освіту, зацікавився природознавством, приділяючи увесь свій вільний час ботаніці, збираючи гербарний матеріал, вивчаючифлористичне багатство Північного Приазовя. Й.К. Бойко зібрав гербарій з 2355 зразків судинних рослин, які належать до 1025 видів, 449 родів, 95 родинам. Ці матеріали демонструють флористичне багатство Північного Приазов’я на межі XIX – ХХ століть і зберігаються донині у фондах Національного гербарію України.

У НогайськомусільськогосподарськомутехнікуміБойко Й.К викладавмайбутнім агрономамботаніку, географію, рослинництво з контролем насінняі селекцією. Одночасно займався селекцією кавунів на полях селекційно- насінницького господарства «Надія Республіки». Він зібрав велику колекцію кавунів, яка складалась з 172 сортів цієї баштанної культури. У 1928 р. був виведений сорт столового кавуна «Ногайський», який був переданий для вирощування у господарства півдня України. Разомз вихованцями-агрономами щорічно проводив контрольні посіви. Результатироботи з насінництва кавунів були висвітлені у «Визначнику кавунів». Метою визначника була допомога особам, що працюють у баштанництві й безпосередньо повязані з виробництвом або вчаться у сільськогосподарських закладах. Цей визначник грунтувавсяна працях з насінництва й бувупорядкованийза матеріаламиселекційно- насінницького господарства «Надія Республіки»,охоплював найголовніші сорти культурних кавунів. У визначнику бувподаний опис окремих сортів,загальней спеціальне сортознавсто кавуна, ілюстративний матеріал з натури та зоригінальнихмікроскопічних препаратів.

Ми дуже сподіваємось, що життєвий шлях та наукова діяльність ЙосифаКалинниковича Бойка будуть для студентів ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» прикладом відданості своїй справі та науці.

Членигуртка«Насінняр»

ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ногайський коледж
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...