09:30, 1 лютого 2021 р.
Приморська поліція застерігає, що робити, щоб не стати жертвою ДТП
За останній час, не дивлячись на те що законодавством посилена відповідальність водіїв за порушення правил дорожнього руху, але випадки порушень не зменшуються. Приморська поліція надіслала в редакцію для публікації 06137 інформацію, про те як не стати жертвою ДТП:
Щоб не стати жертвою ДТП, треба дотримуватись правил дорожнього руху. Кількість пішоходів значно більше, ніж кількість водіїв. Відповідно, і порушують ПДР частіше пішоходи.
Найпоширеніші порушення правил - це перехід дороги у невстановленому місці, раптовий вихід на дорогу перед автомобілем, що близько рухається, перехід дороги на заборонний сигнал світлофора. Значна кількість ДТП, в яких загинули пішоходи, були здійснені через те, що пішоходи раптово вибігали на дорогу перед транспортом, що близько рухається, знаходилися на проїжджій частині в темний час доби, рухалися неосвітленою дорогою в попутному напрямку (це в основному заміські дороги).
Не особливо піклуються про свою безпеку і ті пішоходи, які люблять слухати музику через навушники або розмовляти мобільним телефоном при переході дороги. Пішоходи з музичними пристроями у вухах свідомо позбавляють себе можливості вчасно побачити чи почути шум машини, що наближається.
Аналіз аварійності свідчить - дорожньо-транспортні пригоди мають тенденцію до збільшення під час дощу і сильного вітру, через те, що відкриті парасольки, щільні головні убори, капюшони також різко обмежують видимість, а опади та пориви вітру змушують людину різко нахиляти голову, що теж впливає на зменшення оглядовості дороги.
Поліція наполегливо рекомендує батькам проводити додаткові бесіди з дітьми про правила поведінки на дорозі в осінній період, розповідати про особливості руху транспорту і пішоходів у негоду. Світловідбиваючі елементи на ранцях, спортивних сумках, взутті, одязі та головних уборах також зроблять фігурку дитини набагато помітніше, змусять водіїв знизити швидкість, звернути на себе увагу додатковим сигналом і попередити дорожньо-транспортну пригоду.
Причини скоєння ДТП за участі пішоходів:
1.Порушення правил дорожнього руху безпосередньо пішоходами - перехід дороги в непередбаченому для цього місці (поза пішохідних переходів), перехід дороги на заборонний сигнал світлофора, раптовий вихід на проїжджу частину дороги перед автомобілем, який близько їде, ходьба пішоходів по узбіччях доріг, трасах (без елементів світлоповертання, коли пішохода в темний час доби практично не видно).
2.Порушення правил дорожнього руху водіями - перевищення швидкості руху, що є одним з основних порушень. Часто водії не пропускають пішоходів на пішохідних переходах та відволікаються під час управління автотранспортом.
Вже від 1 липня 2020 року в Кримінальному кодексі України з’явиться нова стаття 286-1 щодо кермування у нетверезому стані. Зокрема, передбачається штраф порушникам від 17 до 32 тисяч грн і позбавлення права кермувати авто на строк до трьох років. У разі повторного правопорушення штраф складатиме до 51 тисячі грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.
Отже, ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, неадекватна поведінка. Якщо ж людина перебуває під впливом наркотичних чи лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, то в неї звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільнені або навпаки дуже жваві рухи, хода, мова; дуже червоне або неприродно бліде обличчя.
Між тим водіння напідпитку і надалі залишається однією з головних причин дорожньо-транспортних пригод. На території обслуговування Приморського районуз 1 січня 2020 року співробітниками Приморського ВП зафіксовано 5 фактівкермування водіями з ознаками сп’яніння. У результаті 3дорожньо-транспортних пригод травмувалися троє людей, одна людина загинула.
З метою профілактики аварійності за участі пішоходів Приморське ВП нагадує:
•пішоходи повинні рухатися по тротуарах;
•якщо немає тротуарів, рухатися можна по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху;
•переходити проїзну частину необхідно тільки на пішохідному переході;
•при переході проїзної частини з дітьми дорослий повинен міцно тримати дитину за руку;
•перед виходом на проїзну частину із-за стоячих на узбіччі транспортних засобів пішоходи повинні переконатися у відсутності транспорту, що наближається;
•у темний час доби й в умовах недостатньої видимості при русі по проїзній частині або узбіччі пішоходам необхідно використовувати одяг світлих відтінків, а також зі світлоповертаючими елементами для своєчасного виявлення їх іншими учасниками дорожнього руху.
Пішоходам забороняється:
•виходити на проїжджу частину, не переконавшись у безпеці;
•раптово виходити чи вибігати на проїжджу частину, в тому числі та на пішохідний перехід;
•залишати дітей дошкільного віку без нагляду;
•переходити проїзну частину у невстановлених місцях;
•рухатися по автомагістралі або дорозі для автомобілів
Запам'ятайте! Дорога «любить» помітних пішоходів і в цьому обов'язково допоможуть навіть невеликі фрагменти світло відбивання.
Як же уникнути покарання заводіння «напідпитку»: не сідати за кермо п’яним. Запах алкоголю може зберігатися до 24 годин (залежно від індивідуальних особливостей організму і кількості випитого). Якщо уже спіймалися і факт сп’яніння зафіксований алкотестером чи під час медичного огляду, шанси зберегти права, уникнути штрафу й ухилитися від судимості таким чином — мізерні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...