• Головна
  • Приморські пенсіонерки міському голові скаржились на важку долю
17:34, 6 лютого 2020 р.

Приморські пенсіонерки міському голові скаржились на важку долю

Приморські пенсіонерки  міському голові скаржились на важку долю

Можна нескінченно писати про життя українських пенсіонерів сьогодні. Кожна публікація буде своєрідним бестселером, який за драматизмом перевершить будь-яку трагікомедію минулих років. Життєвий квест "Вижити на півтори тисячі в місяць" зможе пройти далеко не кожна молода людина нашого часу. А люди похилого віку, які пережили після воєнніроки розрухи і голоду, підняли країну, відбудував заводи, і при цьому ще й народили прекрасне покоління дітей того часу, на старості років повернулися до тих же умов існування ... і голоду і війни .

По ходу роботи, в приймальні міськради познайомилася з трьома літніми жінками. І хоч живуть вони в різних куточках Приморської громади, і бачитися часто не мають можливості, але благо цівілізації - мобільний телефон - дає можливість обмінюватися новинами і життєвими проблемами, які у всіх пенсіонерів країни однакові як під копірку.

- В аптеці найпростіші очні краплі стоять 108 грн., м'ясо - сто грн.., хліб - десять, комуналка зросла. Останьою краплею обурення стала платіжка за газ з надбавочними коефіцієнтами, та ще й додатковий платіж за транспортування газу, - нарікала Валентина Олександрівна Ардельянова.

- Раніше віддушиною був перегляд серіалів. Сядемо і дивимося, як люди живуть: великі будинки, красива одежа, дорогі машини,  дивимося і мріємо. А тепер ще й за мрії плати  перегляд небагатьох, прийнятих у нас каналів, теж став платним! Чому російські канали безкоштовні, а на наші шоу-клоунади, виходить, квиточки купувати треба! А з яких коштів це робити, на чому заощадити? - продовжувала Ірина Григорівна Желякова. Але треба ж щось робити! Жінки зважилися розказати можновладцям про те, що таке життя старим не під силу. Спочатку вирішили пройти по верхах. Але, нардеп Павло Мельник в Приморську буває дуууже рідко і, як виявилось, що у нього немає приймальні, де брав би людей який-небудь помічник, яких при минулому обранці було хоч греблю гати. Новий же Нардеп приймає побажання, скарги та претензії через соціальні мережі. - Як же нам, старим, розібратися в цьому інтернеті. У нас же і комп’ютерів вдома немає і телефони кнопкові. Як пояснити новому депутату, за якого ми всі голосували, про наші сподівання і проблеми? Адже ми його вибирали щоб він життя людей виправив, а не по закордонах катався! - запитала Марія Семенівна Рагуцька.
Але перша невдача не зупинила жінок, і вони продовжили свій шлях до наступного представника влади  нового голови Приморської РДА Артема Попова. Там виявився неприймальний день.

Тоді, команда рішуче налаштованих, вирішила поговорити з головою громади Оленою Божковою. Я вирішила побути присутньою на зустрічі і, в рамках своєї журналістської і громадської діяльності послухати представників самого уразливого суспільства. При цьому, в голові не переставав крутитися всім відомий курйоз від представника партії «Слуга народу», де він в прямому ефірі запропонував жінці продати свого улюбленця  собаку, якщо їй не вистачає коштів розрахуватися за газопостачання.

Приморські пенсіонерки  міському голові скаржились на важку долю, фото-1

Почали про високі ціни на ліки, про платіжки за газ, про підняття цін на комунальні послуги, зокрема, за вивезення сміття. Олена Божкова пояснила, що комунальне підприємство міста вже багато років не підвищувало тарифів за вивезення побутового сміття, через що  дільниця з благоустрою є збитковою, і вимушена міра при цьому була розрахована за найнижчими нормативами, в порівнянні з сусідніми громадами. Ірина Желякова поскаржилася, що для всіх пенсіонерів не вистачає виділених з бюджету коштів, що б зробити безкоштовне протезування зубів пенсіонерам. Міський голова пообіцяла, що ця програма почне фінансуватися вже в березні. Згадали і про субсидії, які не можуть отримувати, тому що в їх будинках прописані діти, але з ними вони не живуть. А що б довести цей факт, у однієї з жінок совбез зажадав 16 довідок. І в підсумку, все одно в субсидії відмовили. З огляду на, що таку допомогу розраховують по якійсь незрозумілій населенню формулою і невідомо хто, залишається сподіватися лише на те, що при повноцінному запуску роботи міського центру надання адмінпослуг, населенню не доведеться поневірятися по різних організаціях міста щоб отримати ту або іншу довідку. Так само, мер міста роз'яснила, що штат виконкому міськради найменший в області, а в розрізі всієї країни за кількістю чиновників громади посідає шосте місце, це означає, що адмін робітники громади більше інших завалені роботою.

Ще пенсіонерки згадали про платіжки на газ і свавілля, який дозволяють собі газівники. Про те, що людям похилого віку незручно передавати показання лічильника через смс-ки, а додзвониться в газову службу неможливо. Що стосується перегляду телевізора, Олена Анатоліївна пояснила, що вже в лютому-березні буде посилено в п'ять разів сигнал Бердянського ретранслятора, після чого сигнал цифрового телебачення значно посилиться і власники приставки Т2 зможуть вільно і безкоштовно дивитися телепрограми по всьому району, а для пенсіонерів буде розроблена програма, яка фінансується з місцевого бюджету, по якій пенсіонери зможуть отримати за пільговою ціною приставки Т2.
Розмова була довгою, жінки скаржилися на важку злиденне життя, на високі ціни, на нерозуміння їх сподівань чиновниками. На жаль, так живе переважно більшість українців. Але, виходячи з кабінету міського голови, стало зрозуміло, що хоч життя важке, "але наші пенсіонери собак і кішок продавати не будуть".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олена Божкова #Павло Мельник #Артем Попов #пенсіонери Приморська #низька пенсія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...