• Головна
  • У Приморську збільшаться тарифи на водопостачання та водовідведення
15:30, 13 лютого 2020 р.

У Приморську збільшаться тарифи на водопостачання та водовідведення

У Приморську збільшаться тарифи на водопостачання та водовідведення

Чи знаєте Ви, шановний читачу, що з 5 лютого підвищилися тарифи на воду і водовідведення в 43- ох основних обласних водоканалах  України. Підвищення тарифів було затверджено Комісією НКРЕ згідно з постановою № 283 від 04.02.2020г. Іншими словами, НКРЕ своїм розпорядженням дало добро облводоканалом підвищити вартість тарифів на воду. В результаті, в деяких місцях відбудеться незнане підвищення цін за водоспоживання, наприклад в Києві чи Одесі на 10-12%. А для мешканців Черкас, Луцька та Тернополя очікується більш значне подорожчання - на 34-36%.

Запорізький облводоканал, також підіймає тарифи приблизно на 20% - до 5 лютого 9,21 грн за 1 м³, а після 11,05 грн за 1 м³. У зв'язку з цим, тарифи на воду для приморців також підвищаться. По-перше, тому що 40% від споживаної містом води КП "Чисте місто Приморськ" закуповує у Запорізького облводоканалу (перемішуючи артезіанську місцеву воду з дніпровської), по-друге, місцеве комунальне підприємство потрапляє в таку ж залежність від підвищення цін на енергоносії та мінімальної заробітної плати, як і обласні комунальні підприємства.

НКРЕ пояснює своє рішення про підвищення тим, що тариф на воду, крім самої води, містить в собі багато супутніх витрат, таких як електроенергія, зарплати працівникам, податки та амортизація обладнання. Хоча пересічні українці не відчули на собі підвищення цін на електроенергію у 2019 р., але це відчули підприємства. Для них з 1 липня почав працювати нові тарифи за електроенергію. Тільки за десять днів роботи нової системи, ціни зросли на 30%. Пізніше ціни опустилися. Однак, на енергетичному ринку припускають, що в березні ціни знову можуть піднятися на 20-25%. Проблема в тому, що в затверджених в минулому тарифах не передбачено  таких високих витрат на енергоносії. А це означає, що підприємство облводоканалу покриває витрати грошима, виділеними на модернізацію та інновації підприємства. Від цього, відповідно, страждає і населення, адже застаріле обладнання і труби викликають аварії та відключення води. Також, за ці роки, зросла мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, відповідно, тому витрати підприємств на оплату праці теж піднялись. Всупереч частому збільшенню тарифів, підприємствам не вистачає грошей на інноваційну діяльність. Система водопостачання в багатьох містах зношена і потребує модернізації. Для ремонту і модернізації потрібні сотні мільйонів гривень щорічно в великих містах. Без цього у водопостачанні є перебої та виникають інші технічні проблеми.

Кадрове питання - одне з найболючіших тем для всіх водоканалів. Наприклад, середній вік робітника "Запоріжводоканала" понад 50 років. Молодь не хоче йти на низькі зарплати комунальників. Через це, підприємства відчувають нестачу кадрів. Якби підприємства мали кошти вчасно модернізувати обладнання, то скорочення персоналу не було б таким відчутним. Зате старе обладнання потребує підтримки зі сторони працівників, яких не вистачає.

Тарифи на водопостачання для населення зростуть в середньому на 15-20% в залежності від регіону. Високими вони будуть в Кропивницького (37,62 грн) і Ужгороді (33,75 грн), у Полтаві, Одесі, Тернополі, Житомирі та Миколаєві, там кубометр води коштуватиме від 25,38 до 26,70 грн. Найнижчими тарифи будуть в Запоріжжі (19,71 грн) і Чернівцях (20,18 грн). В середньому ж, українці будуть платити від 21 до 25 грн за кубометр води. У Приморську тарифи виростуть, але на сьогодні, комунальники ще не прорахували, який остаточний тариф буде у приморських споживачів у зв'язку з нововведеннями.

Приморські мережі водопостачання, а особливо водовідведення, гостро потребують додаткового фінансування на модернізацію і ремонт водопровідних і каналізаційних мереж. І робота в цьому напрямку за останні два роки ведеться. Приморська міська рада, спільно з КП "Чисте місто Приморськ" розробили місцеву цільову програму «Ремонту та утримання водопровідних мереж КП« Чисте місто Приморськ на 2019-2021 роки ». 

За розрахунковими даними, для ремонту самих аварійних місць по водопостачанню вже на сьогодні необхідно близько 22 млн грн. Згідно з цією Програмою, в минулому році було замінено 3,8 км міського водопроводу на загальну суму 3,2 млн грн. З них 1,9 млн, це гроші з державної субвенції, 154 тис. грн з місцевого бюджету і більше мільйона гривень були профінансовані компанією ДТЕК ВДЕ в рамках соціального партнерства. Подальшого ремонту вимагає ще 82 км водопровідних мереж, вартість ремонтних робіт цих мереж коштує  понад сто п'ятдесяти мільйонів гривень. Виділити таку кількість коштів з міського бюджету неможливо, навіть при найсприятливіших економічних обставинах.

Шлях вирішення для підвищення якості води та стану водопровідних мереж один - підвищення тарифів і залучення інвестицій для проведення повно масштабних реконструкцій всіх водопровідних і каналізаційних мереж нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підвищення тарифів на воду #постанова НКРЄ #Кп "Чисте місто Приморськ" #ремонт водопровідних мереж
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...