Приморський пенсійний фонд роз'яснює порядок розгляду звернень громадян через ВЕБПОРТАЛ Пенсійного фонду

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органа державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) i скарги

Організація приймання та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, регламентуються Положенням про організацію приймання та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-1 (зі змінами, надалі - Положення № 13-1).

Відповідно до Положення № 13-1 органами Пенсійного фонду здійснюється надання послуг, зокрема, в електронній формі з використанням технологій віддаленого доступу (веб технологій).

Скарги та запити громадян (у тому числі щодо надання консультацій і роз'яснень чинного законодавства, пов'язаних із нарахуванням та виплатою пенсій), заяви та інші звернення щодо регулювання відносин між органами Пенсійного фонду та страхувальниками, у тому числі фізичними особами - підприємцями та особами, якi забезпечують себе роботою самостійно (далі - звернення), подаються через Вебпортал шляхом заповнення відповідного електронного бланка.

У момент одержання звернення Вебпорталом автоматично присвоюється йому реєстраційний номер та спрямовується до органу Пенсійного фонду, зазначеного заявником, про що Вебпортал формує та надсилає заявнику повідомлення із зазначенням дати одержання звернення та присвоєного реєстраційного номера.

Зазначене надсилається автоматично на адресу електронної пошти, вказаноїкористувачем електронної послуги, протягом однієї доби з моменту одержання звернення.

Розгляд звернення здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.

У разі необхідності надання заявником довідкової інформації або документів з метою всебічного та об'єктивного розгляду звернення за допомогою Вебпорталу надсилається повідомлення із зазначенням переліку необхідних документів та/або вiдомостей, а також інформація стосовно доцільності (за необхідності) особистого звернення заявника (його уповноваженого представника) до відповідного органу Пенсiйного фонду.

За результатом відпрацювання одержаного звернення щодо порядку призначення (перерахунку) пенсiй, переведення з одного виду пенсії на інший, виплати пенсій та/або допомоги на поховання, заявнику надсилається в електроннiй системi повiдомлення, в якому зазначається про необхiднiсть особистого звернення до відповідного територiального органу Пенсiйного фонду та надання документів (згiдно з видом послуги, яка є предметом звернення) iз зазначенням перелiку таких документів, мiсцезнаходження органу Пенсiйного фонду, до якого треба звернутись, зручних дати i часу для звернення.

Про результати розгляду звернення заявник повідомляється у спосiб, за значений ним у зверненні (у письмовій та/або електроннiй формi).

Якщо відповідь на звернення мiстить iнформацiю з обмеженим доступом, включаючи відомості з реєстру застрахованих осiб Державного реестру, або iншi повiдомленi особою відомості для призначення, перерахунку пенсій, допомоги, іншої виплати (далi - пенсiя), поновлення виплати ранiше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на iнший, то така відповідь надсилається поштовим вiдправленням за адресою, зазначеною у пенсiйнiй (облiковiй) справі одержувача як його мiсце проживання (мiсце перебування), а у разi розбiжностей у повiдомлених заявником вiдомостях про особу з даними пенсiйної (облікової) справи або неможливостi iдентифiкувати особу заявника на адресу електронної пошти заявника надсилається відмова у задоволеннi звернення із зазначенням причин такої відмови.

здійснюється шляхом звернення до відповідних розділів Вебпорталу, у яких фіксується інформація про стан їх проходження.

Зазначена послуга реалізується виключно через Вебпортал за реєстраційним номером заяви або за допомогою введення прізвища, імені, по батькові заявника та дати надсилання заяви, скарги, запиту тощо.

При поданні користувачем електронної послуги через Вебпортал попередніх запитів на підготовку довідок, виписок, інших документів, які заявник бажає отримати у паперовій формі при подальшому особистому зверненні до органів Пенсійного фонду, обов’язковим є зазначення органу Пенсійного фонду, у якому заявник бажає отримати необхідний документ, і вид документа, який він бажає отримати.

Вебпортал формує та надсилає заявнику повідомлення, у якому міститься підтвердження одержання запиту відповідний органом Пенсійного фонду, із зазначенням дати його одержання і присвоєного реєстраційного номера.

Зазначене повідомлення має бути відправлено заявнику автоматично на електронну адресу протягом однієї доби з моменту одержання запиту.

Протягом не більше трьох робочих днів заявнику надсилається повідомлення, у якому зазначаються строк підготовки відповідного документа а, місцеперебування органу Пенсійного фонду, до якого треба звернутись, зручні дата і час для звернення.

Підготовка довідок, інших документів та їх видача здійснюється у порядку, передбаченому законодавством.

Також повідомляємо, що для розв'язання питань пенсійного забезпечення або отримання консультації, можливо звернутися на телефон «гарячої» лінії (06137) 7 27 50 Приморського відділу обслуговування громадян (сервісного центру)щоденно з 8.00 до 17.00 без перерви на обід.

вебпортал Пенсійного фонда
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
24 просмотра в сентябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В рамках проведення Дня міста Приморська в сквері бібліотеки 19 вересня відбулось урочисте відкриття «Алеї авторських бюстів» відомих українських діячів, письменників, поетів виготовлених нашим земляком Нікітенко Володимиром Давидовичем, відомим у Приморську художником, скульптором, поетом, патріотом української культури. Володимир Давидович був унікальною, багатогранною, творчою і талановитою людиною, який у своєму житті всього домагався сам і йшов до пос...
Культура
В Приморську на центральній площі міста 18 вересня відбулось відкриття 22 Всеукраїнського фестивалю національних спільнот «Ми – українські. WE ARE UKRAINIAN». Урочистості почались о 18 годині об'єднавши День міста та відкриття фестивалю. На відкритті звучало багато добрих слів від керівників громади та району, поздоровлення, вручення грамот та нагород. Урочистості супроводжувались виступами колективів Приморського будинку культури. Незвичним та дуже урочис...
Спорт
Ігри на кубок голови обладміністрації з футболу продовжуються. Минулої суботи 19 вересня команда Приморської ОТГ грала з футбольною командою Чернігівського ОТГ. В першому таймі Чернігівці забили перший гол, але Приморська команда не піддалась на відчай і до початку перерви забили два голи. В другому таймі був ще один переможний третій м'яч у ворота противника. Таким чином Приморці отримали тверду перемогу в 1/8 фіналу кубку губернатора. Попереду участь у ¼...
Происшествия
В воскресенье 20 сентября  с. Орловка Приморского района Запорожской области из-за соседских ссор селяне вызвали полицейских. Прибыв на место, экипаж полиции, попытались зайти во двор соседа, участника конфликта. Но хозяин двора правоохранителей во двор не впускал, натравив  дворовую собаку.  Животное укусило  полицейского  и порвало ему брюки. Правоохранителям пришлось вызывать подмогу.  Причина негостеприимности хозяина выявилась позже, когда полицейские...
Общество
Учения организовывает Координационная группа Антитеррористического центра при Управлении СБ Украины в Запорожской области при участии Национальной полиции, Нац гвардии, ГСЧС, других органов борьбы с терроризмом, органов власти и самоуправления. В Мелитополе учения планируются на 21-22 сентября, а в Бердянске - на 23–25 сентября. В связи с этим на отдельных территориях возможно временное ограничение передвижения людей и транспорта, проверка документов, удос...
Общество
Сегодня жители планеты отмечают Всемирный день без автомобиля (World Carfree Day). Во многих городах в этот день активисты отказываются ездить без острой необходимости  на авто или другом автотранспорте, предпочитая передвижению пешком или на велосипеде. Цель акции в этот день обратить внимание общественности на проблему глобального загрязнения окружающей среды  огромным количеством автомобилей и других транспортных средств. Выбросы углекислого газа из вых...
Общество
На трассе М-18 сейчас продолжается ремонт. Планируется открытие новых полос.  Как рассказали в облавтодоре, сейчас работа продолжается в Вольнянском районе. В плане завершение в течение этой осени. Что касается участков между Мелитополем и Васильевкой, то пока ничего неизвестно о сроках завершения.    Дорогу делают по современным стандартам, в частности, для безопасности движения предусмотрели устройство переходно-скоростных полос, а также  дополнительные...
Общество
За сутки медики зарегистрировали два летальных случая от коронавируса в Мелитополе: жертвами стали мужчины 53 и 80 лет. Как передает лабораторный центр МОЗ Запорожской области, больные имели сопутствующие сердечно-сосудистые заболевания.  Отметим, что за минувшие сутки в области официально заболели COVID-19 сто человек. По состоянию на 22 сентября, с начала пандемии, зарегистрировали 3034 случаев заболевания.          За минувшие сутки выздоровели 35 боль...
Криминал
Негодяи напали на 35-летнего мужчину в ходе конфликта, который произошел в автобусе в Шевченковском районе. Как передает пресс-служба полиции региона, трагедия произошла 20 сентября.  В автобусе случилась драка. Трое неизвестных мужчин напали на пассажира с молотком, ударив его несколько раз по голове. Пострадавший был доставлен в больницу.    Молоток позже нашел служебный пес Форс. Его отправили на экспертизу.   Преступников также наши, ими оказались ране...