16:06, 8 марта 2020 г.

Що для вас 8 березня?

Що для вас 8 березня?

Щорічно 8 березня в усьому світі відзначають Міжнародний жіночий день. Для когось це свято весни, жіночності, квітів, для інших – день боротьби за рівні права.

Історія свята починається з далекого 8 березня 1857 року. Тоді працівниці Нью-Йоркських фабрик вийшли на демонстрації за жіночі права: рівну оплату з чоловіками й зменшення робочого дня з 16 годин до 10. Активістки намагались привернути увагу громадськості до питань жіночої освіти, умов праці та права голосувати.

У 1920 році Клара Цеткін ініціювала появу Міжнародного жіночого дня, коли жінки з усіх куточків світу можуть збиратись на протести та демонстрації, аби заявити про утиски та обмеження своїх прав.

У 1975 році ООН визнав 8 березня Днем боротьби за жіночі права.

Щорічно в Україні в цей день проходять різні акції. Сьогодні в Києві проходить Марш жінок. Серед вимог учасників – ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству над жінками.

І, як бонус, нагадаємо вам імена українок, які змінили хід не лише української, а й світової історії.

Анна Ярославна – руська княжна, яка стала королевою Франції. Вона впливала на зовнішню та внутрішню політику королівства, підписувала державні акти, заснувала монастир святого Вікентія.

Роксолана – спочатку була наложницею, потім стала улюбленою дружиною султана. Будувала своїм коштом мечеті, школи та караван-сараї.

Леся Українка – сотні її творів визнані шедеврами світової літератури й перекладені десятками мов світу.

Соломія Крушельницька – легенда оперної сцени початку 20 століття. З тріумфом виступала в Парижі, Римі та Буенос-Айресі.

Квітка Цісик – співачка українського походження, власниця таких нагород як «Золотий глобус» та «Оскар».

Марш жінок в КиєвіМарш жінок в КиєвіМарш жінок в Києві

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#8 березня #Марш жінок в Києві
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...