З днем народження, великий Кобзар!

З днем народження, великий Кобзар!

Сьогодні, 9 березня, рівно 206 років з дня народження видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча Тараса Шевченка, який запам’ятався через нелегку життєву долю, творчі здобутки.

Митець за роки свого життя боровся за незалежність України та українського народу, бачив її вільною та суверенною державою з власною культурою, історією та мовою.

Життя майбутнього Кобзаря розпочалося 9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині у родині кріпаків. 14-річним хлопцем його взяли на службу до двору поміщика П. Енгельгардта та переїжджав з ним до Вільнюса та Петербурга.

У 1832 році Тарас навчався художницькому ремеслу у В. Ширяєва, аж поки через 6 років його не викупили з кріпацтваВ. Жуковський, О. Венеціанова, М. Вельгерський, Є. Гребінка та інші.

У 1844 році Шевченко закінчив Академію мистецтв. А у лютому 1847 року почав працювати викладачем малювання у Київському університеті. І у березні того ж року був заарештований за участь в діяльності Кирило-Мефодіївського товариства і за антисамодержавні поезії. За це його заслали до Орської фортеці Оренбурзького окремого корпусу з царською резолюцією про заборону писати та малювати. Проте одне двох свої вмінь, малювати, йому все-таки доводилося. Як художник Шевченко увійшов до складу експедиції з метою дослідити Аральське море.

Писати Шевченко почав у другій половині 30-х років 19 століття.А у 1849 році в Петербурзі вийшла його перша збірка поезій «Кобзар», в 1945 вийшла героїчно-романтична поема «Гайдамаки».У 1843-45 написав цикл поезій «Три літа»,«Чигирине, Чигирине», Великий льох», «Стоїть в селі Суботові»та поему «І мертвим і живим». У них автор гостро критикував соціально-національне гноблення українського народу. Цикл віршів, що вийшов пізніше, він назвав «В казематі».

У 1854- 58-роках написав російською мовою повісті «Музикант», «Художник», «Нещасний», «Капітанша», «Близнята».Останній прозовий твір на рахунку письменника є повість «Прогулянка з задоволенням і не без моралі» 1856-58 років та щоденні записи «Журнал».

За період 1858 року Шевченко написав низку високих зразків інтимної та пейзажної лірики, що опубліковані в журналі «Основа» та альманасі «Хата».

У 1857 році Шевченку вдається вирватися з полону, і він негайно повертається до Москви, а згодом і до Петербурга.

У 1859-60 роках він виконав офорти з творів зарубіжних та російських художників, за які отримав звання академіка гравірування.

З 1859 року і до своєї смерті Тарас Григорович час від часу проживав в Україні. Проте померти йому судилося в столиці Російської Імперії Петербурзі. Серце поета зупинилося 10 березня 1861 року. Шевченка спочатку поховали на Смоленському кладовищі (Петербург), а втравні 1861 року його прах перевезли на Чернечу (Тарасову) гору поблизу Канева.

За час свого життя він досконало володів станковим живописом, графікою, монументально-декоративним розписом, технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Є автором понад тисячі мистецьких творів, з яких 160 не збереглося до наших днів.

На честь такої величної особистості, у багатьох країнах світу йому встановлені пам’ятники, його твори перекладені на десятки мов, в Україні його ім’ям названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці і навіть міста. Наприклад, Національний театр опери та балету України ім. Т. Шевченка, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, центральний бульвар Т. Шевченка у Києві.

Тарас Шевченко Кобзар
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
5 просмотров в октябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В Запорожье, кроме сложной экологической ситуации, остаются высокими показатели заболеваемости аллергологической патологией среди населения. Она обусловлена ​​в 70-80% вредным воздействием пыльцы карантинных растений, в том числе амброзией. Как сообщили в пресс-службе прокуратуры Запорожской области, районные администрации Запорожского городского совета в системе публичных закупок «Prozorro» в 2020 году провели закупку услуг по ликвидации карантинных расте...
Общество
Як повідомили з пресс служби Патрульної поліції Запорізької області вчора представники патрульної поліції затримали у різний час двох водіїв в стані алкогольного сп'яніння, щоб уникнути адміністративної відповідальності водії пропонували робітникам поліції гроші, але правоохоронці не піддались спокусі. Поліцейські занесли в протокол дії водіїв, та на місце події викликали слідчо-оперативну групу. Після чого любителям їздити напідпитку загрожує кримінальна...
Общество
Сегодня, на внеочередном заседании Государственной комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности КАБМИН, на основании последних данных по эпидемической ситуации, пересмотрено и изменено карантинное зонирование регионов Украины. Согласно новому зонированию Запорожская область остается в оранжевой зоне, за исключением Пологовского района, который переводиться в красную зону. Правила "красной зоны" в Пологовском районе начнут действовать  с 02 но...
Общество
Как рассказали запорожцы, сейчас цветут плодовые деревья (яблоня, вишня), а также колосится трава, которая, как правило, цветет весной и каштаны. В частности, в одной из соцсетей правого берега местная жительница опубликовала фото сон-травы, которую мы все наблюдаем обычно в степи в мае-июне.      Ученые отмечают, что подобные аномалии, как правило, связаны с повышением температуры воздуха на конкретной территории.  Сон-трава - это растение, которые было з...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Общество
В Мелитополе жители многоэтажек по пр. Б. Хмельницкого "воюют" с сотрудниками предприятия "Мелитопольгаз". Как передает РИА Мелитополь, сотрудники газовой компании вчера под покровом ночи перекрыли вентиль подачи газа в доме №52.  Жители дома, возмущенные таким решением, вызвали полицию и окружили машину компании, подперев ее лопатой. История началась еще 19 октября. Часть дома "Мелитопольгаз" отключили от газоснабжения для того, чтобы заменить вентили на...
Политика
Результаты выборов в Приморскую громаду для многих стали неожиданностью. Среди семи претендентов, как минимум, пятеро - это опытные управленцы представляющие политическую элиту Приморской громады. На выборах победу одержал молодой предприниматель, представитель оппозиционной партии. При этом, как прокомментировала ситуацию в стране .... Александра Новикова, Конституционный суд мешает работе органом местного самоуправления.  Добавим к этим событиям ситуацию...
Общество
Сьогодні Приморський РЕМ проводить ремонтні та профілактичні роботи в деяких населених пунктах Приморської ОТГ
Общество
Новини про пожежі в Луганській області зачепили душі приморських волонтерів та мешканців міста. В соціальних мережах поширювалась інформація про збір гуманітарної допомоги в Приморській гімназії №2 для людей постраждалих від лісових пожеж. Мешканці приморська відгукнулись на заклик про допомогу. За тиждень було принесено 2 тони вантажу - харчові продукти, речі найпершої потреби, - медикаменти, засоби гігієни, взуття, ковдри, постільна білизна.  23 жовтня г...