• Главная
  • В минулому 1924 році у садівника Доглядова (Ногайськ)були проблеми з пиянством
08:00, 11 апреля

В минулому 1924 році у садівника Доглядова (Ногайськ)були проблеми з пиянством

В минулому 1924 році у садівника Доглядова  (Ногайськ)були проблеми з пиянством
Цікаву публікацію з минулого 1924 р. знайшов та опублікував на сторінці в Фейсбуці Роман Скидан від "Приморськ історичний. Спілка краєзнавців Приморська". Залишки фруктового саду залишились і в наш час недалеко від с.Підспір'я, дуже цікаво було прочитати що в минулому цей сад займав дванадцять десятин і мав до 3 тис. дерев, вже "ріже вухо" назва господарства "Надія республіки", в ті роки публікації писались українською мовою, і чому наш край в ті роки називався "на Катеринославщині":

"Господарство , «Надія Республіки» на Катеринославщині має величезний фруктовий садок, що зветься «Обільний». Цей садок розлігся на дванадцяти десятинах , й має до 3.000 дерев.

Цього року, коли навколо всі садки були вкрай пошкоджені , посухою та шкідниками, «Обільний» має дати до 1.000 пудів врожаю. Доглядає садок фахівець садівник К. Доглядав, треба сказати, добре і вміючи, за що йому дякують і селяни, і влада, але негаразд тільки те, що цій садівник часто випиває.
Коли зап’є, то забуває зовсім про свою роботу і садок. Часто-густо зап’є садівник під час негайних робіт, а садок залишається без догляду. Це дуже шкодить всій справі.
Недалечко від. «Обільного», в м. Ногайську, є сільськогосподарський технікум, де вивчають і садівництво. От цей садок, і є предметом вивчання садівницької справи, бо тут є багато сортів гарних випробованих дерев, а до цього ще є садова школа "Сіянців та Питомника".
Але частенько буває, що коли ,студенти прохають садівника дещо показати в садку, то садівник відмовляється, спираючись на хворобу. А воно не хвороба, а похмілля після пияцтва.
Так хворіти відповідальному робітникові й членові батрацької спілки не можна.
к. с. Ногайський с.-г. технікум.

СЕЛЯНСЬКА ПРАВДА

Номер: №96
Дата: 21.09.1924
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#06137,Ногайськ #фруктовий сад #історія Ногайська
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...