• Головна
  • Підтримано законопроєкт за посилення відповідальності за випалювання трави на полях
11:00, 10 квітня 2020 р.

Підтримано законопроєкт за посилення відповідальності за випалювання трави на полях

Підтримано законопроєкт за посилення відповідальності за випалювання трави на полях

Минулого року, в Приморськупройшла багатолюдна акція, противипалювання стерні на полях Приморського району. Мирна акціяобернулась в публічний скандал, на який було запрошено серед інших тільки тільки обраного депутатом ВР Павла Мельника.

Після мітингуПавлу Мельнику були наданізвернення з підписами від людей Приморського району, які також підтримували цю акцію і виступали противипалювання стерні на полях Приморського району.

В підсумку,депутату ВР Павлу Мельнику було надано наказвід мешканців Приморського району про прийняття законодавчихрішень на державному рівні, які бсприяли розв'язання цієї проблеми.

Як кажуть поговорили та забули досерпня слідуючого року, поки знову не почнуться підпали.

Дуже приємно було  прочитати вчора на  сторінці в Фейсбуці у Павла Мельника  слідуючу інформацію:

«Виступаємо за посилення відповідальності за випалювання трави, сміття та за лісові пожежі.? Відповідний законопроєкт підтримав Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Зауважу, що ще восени 2019 року я виступав з ініціативою про посилення відповідальності, адже мешканці нашого округу регулярно стикаються з підпалом стерні на полях.

Зараз це питання постає актуальним, адже весною люди починають активно спалювати траву та сміття?, що вкрай негативно впливає на екологію , забруднює атмосферне повітря і це, своєю чергою, призводить до погіршення здоров'я українців.

На цей час санкції за необережне або ж навмисне випалення трави, сміття та рослинності є незначними. І це треба змінювати!

Якими будуть нові санкції?

Кримінальна відповідальність:
 штрафи за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу вогнем – від 91800 до 153000 гривень;
 штрафи за забруднення атмосферного повітря – від 30600 до 61200 гривень.

Адміністративна відповідальність:
 штрафи за порушення пожежної безпеки в лісах: від 1530 до 4590 гривень;
 штрафи за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем: від 4590 грн до 15 300 грн;
штрафи за випалювання рослинності або опалого листя в населених пунктах – від 3060 до 6120 гривень, за такі ж дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, – від 6120 до 12240 гривень. Ми звернулися із пропозицією додати цей законопроєкт до порядку денного найближчого позачергового засідання Верховної Ради. Зміни можуть бути прийняті вже у понеділок!»

При випалюванні стерні витікає ще одна проблема - важко доказати факт підпалу. Палаючі поля фермери як правило пояснюють, що це самозаймання від випадкового недопалка. На законодавчому рівні необхідно прописати за яким принципом і хто буде проводити розслідування підпалу  і як,кого і за що штрафувати це також важливо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спалювання стерні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...