• Головна
  • Банівський СБК визнано кращим сільським клубним закладом
15:30, 30 квітня 2020 р.

Банівський СБК визнано кращим сільським клубним закладом

Банівський СБК визнано  кращим сільським клубним закладом

Протягом лютого-квітня 2020 року проводився Приморський районний відбірковий тур регіонального етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості. Цей огляд проходить один раз у два роки, є Положення, рекомендації щодо його проведення. Протягом останніх 8 років клубні заклади нашого району були визнані переможцями відбіркового туру обласним оргкомітетом: це Петрівський сільський клуб, Вячеславський СБК, а Гюнівський СБК став переможцем обласного туру і всі підсумкові матеріали від Запорізької області на Гюнівський СБК були направлені до Всеукраїнського журі в м. Київ від Запорізької області.

Цей огляд-конкурс проводиться з метою вивчення удосконалення та активізації діяльності клубних закладів у сільській місцевості, пошуку нових форм і методів культурного обслуговування населення, привернення уваги державних органів влади до проблем культури села, проблем фінансування та неукомплектованості спеціалістами, відсутність сучасних інформаційних технологій. Треба надати належне, що клубні заклади Приморського району стабільно, плідно і творчо працюють, і за результатами роботи на обласному рівні входять в пятірку кращих. Не зважаючи на те, що в районі створені дві ОТГ клубні заклади продовжують працювати разом. У 2019-2020 роках складена Угода про співпрацю Приморської міської ради та Приморської райдержадміністрації, та Новоолексіївською ОТГ Приморського району. Згідно З угодою методичний відділ КЗ «Приморська централізована клубна система» для виконання делегованих функцій надає методичну допомогу – послуги усім сільським клубним закладам.

В огляді-конкурсі який проводився в цьому році брались до уваги аналітичні матеріали за результатами діяльності клубного закладу за 2019 рік і 4 місяці 2020 року. В умовах 7 критеріїв по яких оцінюється робота: це проведення культурно-мистецьких, дозвіллєво-масових заходів, так і розвиток усіх видів і жанрів аматорського мистецтва, новаторство – реалізація творчих проєктів, матеріально-технічна база, співпраця з місцевими органами влади та громадськими організаціями, впровадження нових культурно-творчих ініціатив, особисті досягнення клубного закладу та його працівників.

Оргкомітет (журі) з проведення районного відбіркового туру регіонального етапу на своєму засіданні розглянув підсумкові матеріали Преславського, Вячеславського, Новоолексіївського, Інзівського, Банівського, Зеленівського, Єлизаветівського СБК, Новопавлівського, Нельгівського СК і визначив кращим сільським клубним закладом-переможцем відбіркового туру – Банівський СБК – директор Мельников В.М..

Банівський СБК завжди був і залишається місцем дозвілля, творчості, натхнення та радості для мешканців села. Візитною карткою Банівського СБК є народний аматорський болгарський фольклорний колектив «Банівки звънчета» керівник – Лариса Вирвич.

Завдяки розумінню та підтримки голови Банівської сільської ради Долговській Г.П., депутатському корпусу «Що не хлібом єдиним» – живуть мешканці села, проведення багатьох культурно-мистецьких заходів спрямовані на естетичне, духовне, патріотичне відродження села.

Проведення Дня села – це свято кожного мешканця, до нього готуються заздалегідь. Це дійсно свято цілий день! Створюється оргкомітет на якому розглядаються всі пропозиції, вирішуються фінансові питання, складається святкова програма, закріплюються відповідальні.

З метою якісного культурного обслуговування жителів села у 2019 році при підтримці голови сільської ради й депутатів місцевого самоврядування були виділені кошти з місцевого бюджету: на придбання 4 електро конвекторів для опалювання гурткових кімнат, придбали мікрофони та мікшерський пульт, сценічні костюми для жіночого вокального ансамблю, провели ремонт гурткової кімнати. Виділені кошти з місцевого бюджету на будівництво внутрішнього та вуличного туалетів, встановили водопостачання в будівлю СБК (кошти спонсорів).

Коштом субвенції державного бюджету та частково за кошти місцевого бюджету замінили на металопластикові 25 вікон і 5 дверей на суму 200000 грн.

Кошти виділялися на проведення культурно-масових заходів, транспортні послуги для виїзду колективів на Всеукраїнські, обласні фестивалі-конкурси.

Фахівці Банівського закладу культури проводять близько 100 культурно-масових заходів на рік, багато з яких стали традиційними. Особлива увага в роботі СБК приділяється заходам для дітей та підлітків, людей похилого віку.

Новаторство, проведення найцікавіших творчих проєктів, викликають у глядачів шквал оплесків, вони в захваті від виступів учасників колективів.

Про роботу Банівського СБК можна говорити дуже багато, важливо, що їх ініціативу в усьому підтримує голова сільської ради, депутати, громадські організації та самі мешканці села. Тож перемога і подання на кращий сільський клубний заклад відбіркового туру підсумкових матеріалів на розгляд обласному оргкомітету – Банівський СБК не викликає сумніву. Тим більше, що все підкріплюється підтверджувальними документами, фотоматеріалами, вирізками з газет, копіями відзнак, відгуками керівників різних рівнів.

Сподіваємося, що і на обласному рівні робота Банівського СБК буде відзначена обласним оргкомітетом.

За наданий матеріал  дякуємо Завідуючій організаційно-методичним відділомКовтун Тетяні Сергіївні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Всеукраїнський огляд-конкурс клубних закладів у сільській місцевості #Банівський СБК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...