• Головна
  • В Запорізькій області Бердянська податкова інспекція за круглим столом нагадала про сплату податків в туристичному сезоні
15:00, 3 липня 2020 р.

В Запорізькій області Бердянська податкова інспекція за круглим столом нагадала про сплату податків в туристичному сезоні

В Запорізькій області Бердянська податкова інспекція за круглим столом нагадала про сплату податків в туристичному сезоні

Бердянщина готується до туристичного сезону цього року з запізненням, але очікують на відпочиваючих санаторно-курортні заклади Бердянського та Приморського району на Азовському узбережжі. 

Саме курортно-туристичному сезону 2020 року були присвячені засідання «круглого столу», що відбулися на днях у Бердянському управлінні податкової служби області з врахуванням карантинних обмежень з керівниками санаторно-курортних, оздоровчих, готельних закладів та фізичними особами-підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення відпочиваючих.

Відкриваючи захід, начальник Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова проінформувала присутніх про основні норми та вимоги податкового законодавства, що стосуються діяльності у сфері надання туристично-курортних послуг та відпочинку. Зокрема, дала детальні роз’яснення з питань декларування та сплати туристичного збору. Так, якщо раніше розмір збору розраховувався від вартості отриманих послуг на проживання і суб’єкти господарювання тут могли варіювати, то після законодавчих змін у 2019 році прорахувати та проконтролювати суму туристичного збору до сплати стало простіше. Все залежить від кількості відпочиваючих та встановленої місцевими органами влади ставки збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення, яка визначається як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Крім того, фахівці Бердянського управління нагадали про особливості заповнення та надання податкової звітності, про пільгові категорії громадян, акцентувавши увагу на обов’язкову наявність документів, що підтверджують звільнення від сплати туристичного збору. 

Враховуючи, що влітку на території більшості санаторно-курортних закладів функціонують кафе та ресторани, очільниця Бердянського управління звернула увагу присутніх на порядок ліцензування та особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій пов’язаних із реалізацією підакцизної продукції. Нагадала про офіційне працевлаштування найманих працівників та  акцентувала увагу, що дотримання вимог законодавства з зазначених питань у фокусі уваги податкової служби та місцевих органів влади. В рамках операції  «Курорт-2020» до суб’єктів господарювання, які нехтують нормами чинного законодавства, будуть застосовуватися контрольно-перевірочні заходи. Адже, питання здійснення діяльності без державної реєстрації підприємництва, наявності ліцензій та застосування РРО у разі реалізації підакцизної продукції – алкоголю та тютюну, знаходяться поза межами дії мораторію на перевірки у зв’язку з карантином.

Учасники також обговорили питання щодо справляння податку на нерухомість та орендної плати за землю, єдиного податку. Не оминули увагою і нововведення у податковому законодавстві, що стосуються списання боргу з єдиного соціального внеску недіючим, так званим «сплячим», підприємцям та особам, які провадять незалежну професійну діяльність. 

Під час зустрічі присутні отримали необхідну та корисну у своїй сфері діяльності інформацію, та мали можливість поставити запитання, обмінятися думками та поділитись практичним досвідом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #курортний збір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...