В Приморську Запорізької області вивчали історію Північного Приазов'я

В Приморську Запорізької області вивчали історію Північного Приазов'я

На минулому тижні в Хабі Приморської міської бібліотеки відбулась зустріч з археологом, істориком, представником Інституту археології НАНУ  Кімом Сергійовичем Гуленко.

Кім Сергійович розкрив деякі нові аспекти у вивченні історії Північного Приазов'я, а саме розповів про Середньовічний період в історії нашого краю. Він розповів про археологічні знахідки , зроблені під час експедицій на узбережжі Азовського моря, про їх походження та вік. Експедиція досліджувала генуезькі міста-факторії Сан-Джорджіо та Лена де Коспорі, які ймовірніше за все у минулому знаходилися на північному узбережжі Азовського моря в межах вже Бердянського району поблизу с. Райнівка та с. Преслав.

У 2017 році експедиція , очолювана Кімом Гуленко вирушила на пошук Lena de Cospori (Лена де Коспорі) - таємничого генуезького міста на узбережжі Азовського моря, яке зустрічається на картах-портоланах XIV -ХVІІ століття. Вчені роблять припущення, що воно знаходилося біля сучасного м. Приморська або на узбережжі Азовського моря на захід від нього. Саме тому розкопки велися біля гирла р. Обі точної у с. Преславі.

Друга частина краєзнавчої зустрічі була присвячена історії села Обіточного ( нині частина м. Приморська). Перед присутніми з доповіддю на тему " Землі села Обіточного у володінні сім'ї графа В.В.Орлова-Денисова" виступила Касьяненко Ірина. Вона розповіла про те, кому та як переходило у спадок с. Обіточне, поділилася цікавими фактами з історії роду Орлових Денисових.

Сподіваємося, що подібні зустрічі мати постійний характер та сприятимуть популяризації історії нашого рідного краю.

зустріч з істориком археологом Сергієм Кім
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
4 просмотра в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии