• Головна
  • У Запорізькій області працює 93 мобільні бригади з надання медпослуг
19:04, 15 вересня 2020 р.

У Запорізькій області працює 93 мобільні бригади з надання медпослуг

У Запорізькій області працює 93 мобільні бригади з надання медпослуг

Національна служба здоров’я законтрактувала 936 медичних закладів на надання послуг мобільними бригадами. З них майже 600 закладів  - це заклади первинної меддопомоги. Загалом, в цих закладах створено 1592 мобільні бригади. НСЗУ виплатила цим закладам за надання мобільними бригадами послуг населенню понад 148 млн грн.

Найбільша кількість мобільних бригад працює у Харківській області – 100 бригад, Львівській – 95, в Запорізькій та Дніпропетровській областях – по 93 бригади.

Всього в серпні мобільні бригади здійснили забори матеріалів у пацієнтів для здійснення 205 тисяч тестувань методом ПЛР. Порівняно з липнем загальна кількість тестувань бригадами у серпні зросла на 30%. У середньому одна мобільна бригада здійснила у минулому місяці 131 забір матеріалу для тестувань.

Рівень захворюваності на COVID-19 за останні тижні суттєво зріс. Три обласних центри потрапили до «червоної зони» адаптивного карантину, а столиця – до «помаранчевої». В такій ситуації надзвичайно важливо вчасно поставити діагноз людині, яка має ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції, та почати лікування, щоб запобігти серйозним ускладненням, які спричиняє COVID-19. І в цьому допомагають мобільні бригади, які приїжджають до пацієнтів з підозрою на COVID-19 та беруть зразки для проведення ПЛР-тестування.

НСЗУ нагадує, якщо у вас з’явилися симптоми COVID-19 - лихоманка, кашель, задишка, утруднене дихання - хворий має зателефонувати своєму лікарю, з яким укладено декларацію. Йти до лікарні не потрібно.  За необхідності, лікар спрямує до пацієнта мобільну бригаду для взяття аналізів для тестування на COVID-19. Хворому не потрібно шукати самостійно, де зробити тестування. За викликом лікаря до нього додому зобов’язана приїхати мобільна бригада. Вона бере зразки для тестування і доставляє їх в лабораторію.

Якщо   лікар відмовив у виклику мобільної бригади попри наявність симптомів, необхідно зателефонувати на регіональну телефонну «гарячу лінію» з  питань COVID. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної «гарячої лінії». Номер телефону можна знайти на сайті НСЗУ, на сайті  covid19.gov.ua.  Результати тестування повідомлять пацієнту та його лікареві. У разі підтвердження діагнозу лікар має надати рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах, якщо перебіг захворювання легкий. Або порекомендує звернутись до лікарні, якщо перебіг важкий. Особи, які контактували з хворим, також мають пройти тестування на COVID-19.

У разі якщо стан є критичним (утруднене дихання, висока температура) -  слід зателефонувати до «швидкої». Якщо за висновком бригади екстреної меддопомоги хворий не потребує госпіталізації, то йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. Також бригада екстреної допомоги направить мобільну бригаду для забору зразків для тестування.

За матеріалами НСЗ України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобільні бригади
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...