З причини різкого росту захворювань COVID-19 Запорізька область може перейти у червону зону карантину

З причини різкого росту захворювань COVID-19 Запорізька область може перейти у червону зону карантину, Наталья Лякишева

Під час брифінгу голова облдержадміністрації Віталій Боговін розповів про ситуацію з захворюваністю на COVID у Запорізькій області. У брифінгу також взяли участь заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак.

- Сьогодні ми вимушені констатувати різке погіршення епідемічної ситуації з розповсюдженням  короновірусної  інфекції в Запорізькій області. За сприяння Міністерства охорони здоров’я Запорізький обласний лабораторний центр отримав і почав використовувати додаткове обладнання ПЛР діагностики, що дозволило збільшити кількість тестувань і швидкість роботи. За 19, 20, 21 жовтня обстежено 5694 людини та отримано 2340 позитивних результатів. Фактично понад 40% обстежених були інфікованими. І що турбує найбільше –  більше половини – це мешканці міста Запоріжжя! Ці жахливі цифри мають бути опрацьовані медичними працівниками первинної та  вторинної ланки, та відповідним чином внесені до встановлених статистичних форм. Як мені доповів головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов, робота вже виконується та буде завершена у найкоротший термін, – наголосив під час виступу голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

Перевищення граничного рівня епідемічної безпеки має місце в 15 із 25 адміністративних одиниць області,  а це - 60% території. Лідерами із захворюваності є міста Запоріжжя, Мелітополь і Токмак – перевищення базового рівня в 4 рази!

Таке стрімке розповсюдження коронавірусної інфекції є результатом не тільки легковажного ставлення до протиепідемічних заходів самих людей. Це також результат безвідповідальності керівників місцевого самоврядування і кандидатів в депутати, які організовували проведення масових заходів під час карантинних обмежень.

Згадаємо фестиваль «Хортиця Фрідом», який  зібрав більше 100 тис людей в Запоріжжі, Токмак з концертом ВІА «Лейся песня» та Мелітополь з концертом Тіни Кароль. Коли 22 вересня Регіональна комісія ТЕБ і НС обмежувала кількість учасників заходів до 220 людей, очільники деяких міст проігнорували ці заходи безпеки.

Як повідомила заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва, в 21 закладі охорони здоров'я першої хвилі стаціонарне лікування отримує 647 пацієнтів. 116 людей -  у реанімаційних відділеннях, 46 людей - на апаратах ШВЛ. Показник завантаженості ліжок, виділених під COVID, вже досяг 74,4%. Станом на 22 жовтня в Запоріжжі зайнято 70% виділених ліжок під ковід, в Мелітополі – 96%, в Бердянську - 91%, в Токмаку вільних місць немає.

- Для збільшення можливостей надання медичної допомог завтра на Регіональну комісію ТЕБ і НС буде винесено питання  про повне перепрофілювання в Ковідний госпіталь трьох лікарень Запорізької міської ради – №2,6,7, а також розгортання третього інфекційного відділення  в багатопрофільній лікарні Мелітопольської міської ради. Таким чином, найближчим часом будемо мати додаткових 310 ліжок для лікування хворих на COVID, – наголосила Олена Теряєва.

Запорізька область отримала субвенцію з державного бюджету для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я в розмірі – 25 млн 151,6 тис. грн.

Обласним Департаментом охорони  здоров’я проведено детальний аналіз по кожному з 21 закладу першої хвилі, працює робоча група провідних фахівців – анестезіологів, інженерів, організаторів охорони здоров’я, ними узгоджені напрямки використання субвенції, підготовлений розподіл коштів по територіям.

В результаті проведення поточних ремонтів існуючих мереж киснепроводів, створення нових кисневих магістралей та мобільного кисневого парку з 200 кисневих концентраторів, кількість ліжок, забезпечених киснем, в жовтні-листопаді буде збільшена на 860 одиниць.

- Не ризикуйте власним здоров’ям та здоров’ям своїх близьких! COVID – це смертельно небезпечна хвороба. Ми не зупинимо пандемію, якщо люди не будуть дотримуватись карантинних обмежень! Ще раз хочу нагадати, що найбільш вразливими групами населення є люди старше 55 років, а також ті, хто мають супутні гострі або хронічні серцево-судинні захворювання та патологію органів дихання, злоякісні новоутворення, цукровий діабет. Вже  в області  зареєстровано 97 летальних випадків від COVID-19, з них  90 померлих – люди старше 55 років. Я закликаю кожного захистити своїх батьків, дідусів і бабусь! Навчить їх правильно користуватись маскою і антисептиком! Нагадайте, як правильно мити руки з милом! Поясніть, як важливо уникати скупчення людей і дотримуватись дистанції! Сходіть замість них до магазину чи аптеки, та принесіть все необхідне додому! Ще раз наголошую - треба суворо дотримуватись карантинних обмежень та простих протиепідемічних правил! Дотримання дистанції, носіння маски в громадських місцях, миття рук з милом і обробка антисептиком рятують життя! - звернувся до мешканців області голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 

COVID-19 в Запорізькій області
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
116 просмотров в декабре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии