• Главная
  • Приморськ й узбережжя "Слонової кістки"
16:06, 12 февраля 2021 г.

Приморськ й узбережжя "Слонової кістки"

Приморськ  й узбережжя "Слонової кістки"

В рамках  міжнародного проєкту «Твоя історія починається тут» ("Miasto dobrze opowiedziane") ГО "Студія Приморськ 24" зробили відеосюжет "Узбережжя Слонової кістки"

Активний учасник проекту історик та краєзнавець рідного краю Олександр Дмитренко, щодо цього фільму написав слідуюче:

"Вічна боротьба сил природи...

Узбережжя Азовського моря...Кручі...

... Могутня сила морських хвиль може як руйнувати , так і створювати. У цьому випадку ми бачимо прояв абразії... День у день, з року в рік, зі століття в століття постійні східні вітри призводять до руйнування берега та утворення ось таких форм рельєфу. В деяких місцях вони сягають до 40 метрів (!!!). А глиняні поклади свідчать про те, що в геологічному минулому на цьому місці було дно мілководного моря...Рештки живих істот відмирали, осідали на дно, перетворювалися у глини та суглинки... З часом дно моря піднялося...Утворився ось такий берег, який спочатку не був таким крутим... Але сили природи неминуче боряться одна з одною. Внутрішні ( ендогенні) намагаються усе підняти, а зовнішні ( екзогенні) - вирівняти...

Ось так триває одвічна боротьба сил природи у якій немає ні переможців, ні переможених. І лише на деякому етапі ( етапі нашого життя) ми можемо спостерігати ось такі величаві форми рельєфу - абразійні береги, які в народі ми називаємо кручами..."

Всі напрацювання проєкту будуть виставлені на туристичному сайті Приморської громади, який буде створено в результаті реалізації проєкту.

Проєкт виконується за адмініструванням Fundacja «Kultura i Miejsce» та Громадською організацією «Екологія та соціальний захист Приморського району» , спільно з ГО "Приморськ 24/7" , ГО "Спілка краєзнавців Приморська", Комунальний заклад «Приморський районний краєзнавчий музей».

Проєкт фінансується Польсько-Американським фондом свободи по програмі @RITA Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności от Fundacja Edukacja dla Demokracji

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#06137,Узбережжя Слонової кістки #Твоя історія починається тут #відеоролик про Приморськ
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...