• Главная
  • Завдяки проектам цифрової інформації в Запорізькій області переможуть корупцію
19:05, 19 февраля 2021 г.

Завдяки проектам цифрової інформації в Запорізькій області переможуть корупцію

Завдяки проектам цифрової інформації в Запорізькій області переможуть корупцію

Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував публічний портал, де описані усі проєкти цифрової трансформації. 

Кожен уже зараз може зайти на портал та переглянути основну інформацію про проєкти. За кілька місяців він перетвориться на простий та зрозумілий дашборд з конкретними прізвищами відповідальних за реалізацію проєктів і рейтингом ефективності.

Серед презентованих проєктів: е-Нотаріат, е-Майно, е-Школа, е-Соцзахист, е-Дозвіл та багато інших. Стратегія відображає діяльність Кабміну та містить чіткі плани цифровізації – перехід на сучасні, прозорі та автоматизовані правила.

У рамках проєкту е-Нотаріат автоматизують нотаріальні дії – наприклад, посвідчення підпису або документа. Буде створено систему, яка включатиме електронне робоче місце нотаріуса.

Реалізація проєкту е-Майно дозволить сплачувати адміністративний збір у Дії, реєструвати права на нерухоме майно онлайн.

Планується активна цифровізація медичної сфери. Зокрема, проєкти включатимуть е-Кабінет пацієнта, у якому можна буде укладати декларації онлайн. Е-Лікарняний дозволить не стояти у чергах в закладах охорони здоров’я, а в онлайні отримати медичний висновок про непрацездатність.

У рамках проєкту е-Школа будуть доступні дистанційні курси для учнів 5-11 класів, а вчителі в електронних кабінетах зможуть розробляти власні програми. Школярі матимуть вільний доступ до електронних підручників. А проєкт е-Діловодство запровадить класний журнал та щоденник в електронному вигляді.

Перейдуть в онлайн і соціальні послуги – призначення та надання адресної допомоги, пільг, пенсії та інше. У рамках проєкту е-Соціальний захист вперше створюється електронна інформаційна система соціальної сфери та єдиний соціальний реєстр.

Також буде реалізовано проєкт е-Демократія, який впровадить можливість проведення електронних виборів та референдумів, а також електронні петиції, опитування тощо.

За рік роботи Мінцифри вдалося вибудувати злагоджену організаційну структуру в державній владі. У березні 2020 року Кабмін ухвалив введення нової посади CDTO (Chief digital transformation officer) — керівників цифрової трансформації в державних органах влади. Такі заступники вже працюють у кожному міністерстві і зараз поступово з’являються в обласних адміністраціях та міських радах.

Стежте за всіма проєктами цифрової трансформації на публічному порталі. 

Відео презентації  — посиланням.

За матеріалами Урядового порталу

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#06137 #цифрові проекти
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...