• Головна
  • В червні цього року в Приморську відбудеться ІІ Відкритий фестиваль-конкурс «Чарівна лоза Примор’я»
08:00, 14 травня 2021 р.

В червні цього року в Приморську відбудеться ІІ Відкритий фестиваль-конкурс «Чарівна лоза Примор’я»

В червні цього року в Приморську відбудеться ІІ Відкритий фестиваль-конкурс «Чарівна лоза Примор’я»

У  2018 році в Приморську вперше пройшов відкритий фестиваль-конкурс вина «Чарівна лоза Примор’я». Ініціатором проведення фестивалю на той час був тодішній депутат Приморської міської ради, підприємець, меценат та іменитий віно діл Андрій Райков.

Як завжди мешканці Приморська неоднозначно сприйняли ідею і формат проведення фестивалю вина.

Від депутатів Приморської міської ради попереднього  скликання звучала критика щодо недоцільного використання бюджетних коштів  на проведення фестивалю, краще б використали їх на доброустрій міста, ремонт доріг, вивіз сміття та інше.

Але згадаємо трішки історії й мотивацію проведення цього фестивалю-конкурсу. В Приморському районі в 14-ти селах, живуть болгари. Саме болгари – переселенці 157 років тому привезли з собою виноградну лозу і постійно вирощують виноград у себе вдома та виготовляють власне вино. Останнім часом домашнє вино стає все більш популярним і причина цьому – мода на все натуральне та зроблене своїми руками. 

Щорічно в лютому місяців в районі проходить фольклорне болгарське календарне свято Трифон-Зарезан, яке святкують виноградарі та винороби. Останнім часом спостерігається активне зростання національної свідомості в проявах відродження народних традицій, свят, обрядів.

Згідно з комплексною програмою розвитку галузі культури Приморської ОТГ в 2018 році міська рада виділила  кошти на проведення фестивалю-конкурсу .

Методичним відділом було розроблене Положення про організацію та проведення відкритого фестивалю-конкурсу вина. В Положенні добре прописані основні розділи: загальні положення, засновники та організатори, умови участі та проведення, фінансове забезпечення. 

Був створений оргкомітет з питань підготовки та проведення фестивалю, в який ввійшли 13 осіб, зацікавлених  учасників. Це 2 представники міської ради, відділу культури, МБК, директор ДХШ, краєзнавчого музею, голова районного болгарського культурно-просвітницького товариства «Співдружність», представник КП «Чисте місто», представник громадської організації, журналіст місцевої газети.

Було проведено 8 засідань оргкомітету на яких розглядалися й ухвалювалися всі питання організації й проведення. Установлена дата проведення друга п’ятниця – субота червня, на центральній площі м. Приморська.

Засновники фестивалю-конкурсу Приморська міська рада, відділ культури, організатори-організаційний комітет, співорганізатор - КУ «Обласний методичний центр культури та мистецтва». До участі у фестивалі запросили виноградарів і виноробів з різних областей України, приватних підприємців з сувенірною продукцією, майстрів зі стравами автентичної болгарської кухні, творчі аматорські колективи з Приморського, Чернігівського, Бердянського, Вільнянського районів.

На оргкомітеті було запропоновано обрати назву фестивалю-конкурсу методом голосування в соцмережі «Фейсбук», на спеціально створеній сторінці з інформацією про  фестиваль. Було запропоновано 5 назв і більшістю голосів обрали назву «Чарівна лоза Примор’я» .

Було запропоновано декілька ескізів емблеми фестивалю, й більшість обрала саме цю емблему. Виготовили банер для сцени, розробили дві фото зони,дипломи переможцям та учасникам-виноробам, придбали цінні подарунки-кубки з логотипом фестивалю, на замовлення виготовили сувенірні дегустаційні стопки, пошиті фартухи з логотипом для учасників конкурсу.

В цьому році проведення фестивалю-конкурсу вина «Чарівна лоза Примор’я» в м. Приморську планується 11-12 червня по такій же програмі, як і раніше. Планується розширити участь виноробів з інших областей. Сподіваємося, що до нас на фестиваль-конкурс приїдуть представники Публічного акціонерного товариства «КОБЛЕВО - вина України» з Миколаївської області, зі своєю продукцією, та взяти участь в тематичній конференції, і як члени журі конкурсу.

Планується запросити особисто виробників продовольчої продукції: Бердянські ковбаси та виробників молочної продукції, а також гарні, оригінальні аматорські колективи з інших районів. 

Інформує www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#06137 #фестиваль вина #фестиваль в Приморську #проведення та організація фестивалю
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...