• Головна
  • В Приморську відзначали День Європи
10:00, 16 травня 2021 р.

В Приморську відзначали День Європи

В Приморську відзначали День Європи

14 травня, напередодні Дня Європи для учнів 7-А класу  Приморської КЗ " Гімназія № 2 м. Приморськ"  у шкільній бібліотеці було проведено виховний захід, присвячений цій події. Мета заходу полягала в ознайомлені учнів з основними цінностями Європейського Союзу , підвищенні обізнаності  школярів щодо культури та традицій країн ЄС.

Треба зазначити, що в Україні День Європи відзначається  щороку у третю суботу травня. У цьому році ця подія припадає на 15 травня.

У ході заходу школярі дізнались про історію формування Європейського Союзу, його  державні символи, про культуру та звичаї деяких країн-учасниць союзу, а головне - ознайомились з базовими цінностями ЄС.  До  базових цінностей Європейського Союзу належать повага до людської гідності,свобода, демократія,рівність,верховенство права, повага до прав людини.

Девіз Європейського Союзу  «Єдність у різноманітності» – наголошує, що народи контингенту, різні за країнами й культурою, об’єдналися заради миру та процвітання.

Як відомо, ще у 1887 році на Закарпатті у Верхньотисинській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Але чи достатньо лише цього, щоб бути частиною Європи?!

У  2014  році між Україною та ЄС   була підписана Угода про асоціацію , що  набула чинності з 1 вересня 2017. З 2017 року Україна отримала безвізовий режим  з ЄС , що дозволив українцям більше подорожувати. З  початку дії безвізового режиму українці здійснили понад 50 млн поїздок до країн ЄС.

Але для того, щоб  стати членом ЄС цього мало. Європейські цінності мають діяти саме в нашій країні, тобто Європу потрібно  будувати в Україні. Сподіваємося, що нашій молоді це вдасться зробити!!!

Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…»

P.S. Велика подяка  бібліотекарю школи - Тетяні Андріївні Куріциній за проведений захід.

Інформація www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#06137 #День Європи #Гімназія №2 #шкільні заходи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...