На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео

На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео

Свято-Троїцький храм, розташований в центрі села Радолівка, був побудований у 1907 році. На теперішній час будівля храму, якій вже 114 років переживає часи відродження, та до цього стінам храму довелося багато побачити та пережити, повідомляє pro.primorsk.biz.

"Церква була побудована на кошти засновників села - болгарських переселенців. Після жовтневої революції в 1917-му і закінчення громадянської війни в 1929-му році, православний храм закрили активісти комунізму, мідні дзвони і хрест відправили на переплавку, а в самому храмі відкрили народний театр і сільську бібліотеку. За часів Другої Світової війни в будівлі Свято-Троїцького храму було розгорнуто військовий госпіталь. А восени 1943-го будівля церкви піддалася бомбардуванню, в результаті чого були зруйновані центральний купол та дзвіниця. Після війни, будівля храму багато років використовувалася як зерносховище та склад будматеріалів. А в 2000 році православний храм перейшов на баланс Гюнівської сільської ради. У цьому ж році, за участю священнослужителя Дмитра Лебедченко, радолівській храм був досліджений фахівцями і складена проектно-кошторисна документація по його реставрації.

На сьогодні, за ініціативи настоятеля Свято-Троїцького храму Руслана Чебанова йде його реставрація. Священнослужителя підтримали практично всі жителі Радолівка. Не маючи меценатів і спонсорів, люди самі збирають гроші на ремонт. У місцевому магазині навіть встановили спеціальну банку, куди мешканці Радолівки щомісячно, після пенсії або зарплати, відкладають частину грошей".

Крім того, в селі є кілька добровольців, які не зважаючи на свій час та сили жертвують всім заради відновлення храму: самі виконують всі будівельні роботи і самі ж відновили купол, який тепер видно з будь-якого куточка села. Місцеві жителі безмежно вдячні хлопцям та отцю Ростиславу за таку самовідданість і готові допомагати по мірі сил.

Так, нещодавно на території храму староста села Оксана Намлієва організовувала суботники. Але роботи ще вкрай багато. Як розповів один з учасників процесу відродження Свято-Троїцького храму Петро Стоянов, на порядку денному відновлення даху та дзвіниці, потім внутрішнє оздоблення.

Жителі Радолівка будуть раді будь-якій підтримці. На сьогодні БО «БФ імені Іоанна Рильського» за підтримки жителів Радолівки та Гюнівки, шукають інвесторів та меценатів.

Реквізити: Благодійна організація «Благодійний фонд імені Іоанна Рильського»

Код ЕГРПО 39281075

р/с 26000052334215 ПАО КБ «ПриватБанк»

МФО 351533

Карта ПриватБанк 5168755605616065

Т. 067-570-81-73, 050-323-16-93, 093-350-77-22 

На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-1 На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-2 На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-3 На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-4 На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-5 На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-6 На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-7 На Запоріжжі реставрують старовинний храм. Фото/Відео , фото-8
храм Радолівка реставрація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
238 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии