• Главная
  • Фінансування програми "Питна вода Запорізької області" буде відновлено
17:02, 22 ноября

Фінансування програми "Питна вода Запорізької області" буде відновлено

Фінансування програми "Питна вода Запорізької області" буде відновлено

На пленарному засіданні Парламент ухвалив за основу проект Закону "Про Загальнодержавну цільову соціальну програму "Питна вода України" на 2022-2026 роки".

Так ініціатором цієї програми став народний депутат Павло Мельник. За даними статистики, близько 80% запасів підземних вод Запорізької області не відповідають державним санітарним нормам.

Жителі області вже тривалий час змушені користатися неякісною питною водою. Медики попереджають, що така вода може викликати онкологічні захворювання та скоротити тривалість життя людей.

Усунення проблеми можливе за допомогою регіональних цільових програм, відповідно у нас це програма "Питна вода Запорізької області", але обсяги фінансування є вкрай низькими.

Фінансування програми "Питна вода Запорізької області" буде відновлено, фото-1

Павло Мельник із початку своєї каденції активно займається відновленням фінансування програми "Питна вода". До речі, зазначимо – це один із пунктів його передвиборчої програми. За ініціативи нардепа направлено депутатські запити та проведено низку нарад та зустрічей у профільних міністерствах. Це питання Мельник почав порушувати з трибуни Верховної Ради України з 2019 року. Завдяки цьому проблема почута особисто Президентом України. Внаслідок цього уряд розробив відповідний законопроект, який відновлює фінансування програми "Питна вода".

 Проект пройшов відповідні перевірки, отримав позитивні висновки комітетів та був винесений на розгляд до зали засідань Верховної Ради. Як результат, Парламент цього тижня ухвалив за основу проект Закону "Про Загальнодержавну цільову соціальну програму "Питна вода України" на 2022-2026 рік".

 У Програмі визначаються шляхи та способи забезпечення громадян якісною водою та передбачено реконструкцію систем. Фінансування закладено в обсязі 28 588,6 млн. грн., з яких 16 949,3 млн. грн. із державного бюджету, 11 639,3 млн. грн. з інших джерел.

Фінансування програми "Питна вода Запорізької області" буде відновлено, фото-2

І ось тепер громади на Запоріжжі можуть самі домогтися фінансування для проведення реконструкції та модернізації водопроводів. Так, згідно з програмою, вони мають самостійно розробити проекти. А місцева влада вже подаватиме на фінансування.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#питна вода #політика #Павло Мельник
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...