• Головна
  • Приморські дільничні відзвітували перед громадою
19:32, 22 січня 2022 р.

Приморські дільничні відзвітували перед громадою

Цей звіт був представлений на засіданні членів виконавчого комітету офіцером поліції, лейтенантом Сергієм Лободою. Всього на території Приморської та Коларівської громади працюють шість дільничних співробітників. За кожним з них закріплені певні ділянки територій, за які вони відповідають.

В цілому, учасники засідання прокоментували роботу поліціантів як задовільну, а наприкінці запитали, чим громада може допомогти на місцевому рівні та запропонували частіше озвучувати проблемні питання. Оскільки особовий склад приморського відділку поліції це не лише дільничні, пропонуємо загальний огляд роботи структури за минулий рік.

Отже:

Приморські поліцейські, штатна чисельність яких складає 66 осіб, постійно контролюють криміногенну ситуацію, прикладають максимум часу та зусиль для зниження рівня злочинності.

Протягом минулого року працівниками забезпечено реагування на 5646 заяв та повідомлень громадян про скоєні кримінальні правопорушення та інші події.

У 2021 році у відділенні поліції №2 (Приморськ) Бердянського РВПбуло зареєстровано 421 кримінальне провадження, що дещо менше в порівнянні з 2020 роком-502.

Якщо розглядати кримінальні правопорушення в розрізі ступеня їх тяжкості, то по району спостерігається деяке статистичне зменшення особливо тяжких злочинів — 2, в порівнянні з 2020 — 5,

Покращення криміногенної обстановки свідчать й інші статистичні дані. Так, протягом минулого року, було обліковано 2 особливо тяжких злочина, по кожному з них конкретним особам повідомлено про підозру .

Майже про аналогічну ситуацію свідчать статистичні дані за 2021 рік і про кількість облікованих тяжких злочинів, яких зафіксовано 53, що також дещо менше показників 2020 року- 77 .

Як і в попередні роки, продовжує залишатися критичною ситуація з розкриттям злочинів проти власності. За фактами крадіжок було обліковано 74 правопорушення, (112 фактів у 2020р.), але про підозру конкретним особам повідомлено у 51 провадженнях, тобто відсоток розкриття цих суспільно небезпечних та особливо чутливих як для більшості громадян, так і для району та господарюючих суб’єктів, злочинів залишається на достатньому рівні.

Чималу частку з числа усіх крадіжок продовжують складати квартирні крадіжки, від чого потерпають у першу чергу саме беззахисні громадяни. Обліковано 8 таких кримінальних правопорушень (5 фактів у 2020р.). Разом із тим рівень розкриття цих правопорушень залишається високим, оскільки про підозру у їх вчиненні конкретним особам було повідомлено у всіх 8 випадках

За правовою кваліфікацією «грабіж» було обліковано 5 правопорушень (2 факти у 2020р. ), у 5 провадженнях особам повідомлено про підозру.

Основним нововведенням в роботі слідчих підрозділів поліції стало впровадження інституту кримінальних проступків та створення підрозділів дізнання. Це дозволило забезпечити швидке розслідування нетяжких злочинів, а також зосередити увагу слідчих на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів:

Минулого року групами реагування патрульної поліції розкрито вдвічі більше кримінальних правопорушень. Працівниками блоку превенції приморського відділення поліції задокументовано 4467 адміністративних протоколів та постанов , що на 51,3 % більше (2291), ніж минулого року.

Також відзначається позитивна тенденція у профілактиці домашнього насильства. Поліцейськими до адмінвідповідальності притягнуто 65 осіб. Усього поліцейськими винесено 92 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

Збільшенакількість виявлених правопорушень, учинених водіями, які сідають за кермо в стані алкогольного сп’яніння. Групами реагування патрульної поліції складено 199 адміністративних протоколів за ст. 130 КпАП України, (136 протоколів у 2020р.).

Протягом року в ДТП загинуло п’ять осіб. 7 кримінальних впроваджень з обвинувальним актом направлено до суду, з яких двоє водіїв були у стані алкогольного сп’яніння.

За ініціативою поліції Приморським районним судом відносно раніше судимих осіб (формальників) встановлено та продовжено адміністративний нагляд відносно 15 осіб.

З особами, які перебувають на обліку працівниками відділення поліції постійно здійснюється профілактична робота щодо недопущення в подальшому скоєння правопорушень.

Серед населення постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо відповідальності за скоєння злочинів, забезпечення себе від злочинних посягань.

Невід’ємною, а для більшості громадян, напевно, основною складовою оцінки стану дотримання законності та правопорядку в районі є публічна безпека та порядок.

Упродовж 2021року на території обслуговування Приморської міської ради та Коларівської сільської ради відбулося понад 50 масових заходів, під час проведення яких, охорону публічної безпеки і порядку забезпечувала максимальна кількість поліцейських ВП № 2 Бердянського РВП.

З метою зміцнення законності і правопорядку, оздоровлення кримінальної обстановки, забезпечення профілактики правопорушень, громадської безпеки громадян, захисту їхніх законних прав та інтересів, безпеки дорожнього руху, вкрай гостро стоять проблеми матеріально-технічного забезпечення ВП № 2 Бердянського РВП, що негативно відбивається на ефективність роботи,а як наслідок - велика плинність кадрів, особливо в секторі превенції (дільничних офіцерів поліції), та в секторах реагування патрульної поліції,кримінальної поліції, тобто в тих підрозділах, які працюють безпосередньо з населенням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...