• Головна
  • Польща продовжила дію посвідок про тимчасовий захист до 4 березня 2025
09:30, 19 січня

Польща продовжила дію посвідок про тимчасовий захист до 4 березня 2025

Польща продовжила дію посвідок про тимчасовий захист до 4 березня 2025

Польща продовжила дію посвідок про тимчасовий захист до 4 березня 2025. Про це повідомляють на урядовому сайті країни.

Польща продовжила дію посвідок про тимчасовий захист 

Нормативи не передбачають правового підґрунтя для заміни вже виданих свідоцтв у зв'язку з продовженням тимчасового захисту. У документах є відповідна відмітка щодо продовження терміну їхньої дії в силу закону. Тому іноземці, які вже отримали сертифікати, можуть продовжувати використовувати їх як документи на проживання, що підтверджують їхній легальний статус.

"Особам, які отримали від Управління у справах іноземців свідоцтво про тимчасовий захист із терміном дії до 4 березня 2023 року, 4 вересня 2023 року або 4 березня 2024 року, не потрібно звертатися по нові документи. Ці сертифікати діятимуть до 4 березня 2025 року", - зазначено в повідомленні.

Іноземці, на яких не поширюється дія Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни та належать до категорії переміщених осіб, перелічених у імплементаційному рішенні Ради ЄС про наявність масового припливу осіб, переміщених з України, можуть скористатися тимчасовим захистом на території Польщі. У такому разі підтвердженням використання тимчасового захисту є довідка, видана Управлінням у справах іноземців.

Під тимчасовим захистом біженці з України мають, серед іншого: однакові права на працю, соціальне та медичне обслуговування, освіту, як і громадяни ЄС. Цей захист закріплено в директиві ЄС, яка вперше була активована в березні 2022 року у зв’язку з вторгненням Росії в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...