
14:20, Вчора
У новому пакеті допомоги Італія передасть Україні третю систему ППО SAMP/T
Зміст
- Склад пакета допомоги та технічні можливості SAMP/T
- Історія постачання SAMP/T для України
Італія оголосила про рішення надати Україні ще одну систему протиповітряної та протиракетної оборони SAMP/T у межах нового, одинадцятого пакета військової допомоги. Ця поставка є важливою складовою зусиль для посилення захисту українського неба перед постійними загрозами з боку російської федерації.
Про це розповідає KURAZH
Склад пакета допомоги та технічні можливості SAMP/T
У межах цього пакета Україна також отримає 400 гусеничних машин M113, значний обсяг боєприпасів, а також супутникову підтримку для моніторингу переміщень російських військ у тісній координації з НАТО. Така комплексна підтримка спрямована на підвищення обороноздатності та ефективності українських сил на фронті.
Комплекс SAMP/T, оснащений ракетами Aster 30 Block 1, виділяється серед сучасних систем протиракетної оборони. Він здатен вражати аеродинамічні цілі на відстані до 120 кілометрів, а також перехоплювати балістичні ракети з дальністю до 600 кілометрів на дистанції до 30 кілометрів та на висоті до 25 кілометрів. Така ефективність дозволяє створювати надійний щит проти різноманітних ракетних загроз.
Історія постачання SAMP/T для України
Передача цієї системи стане вже третьою для України. Першу SAMP/T Україна отримала у 2023 році завдяки спільним зусиллям Франції та Італії. Друга система була включена до італійського пакета навесні 2024 року та розгорнута восени того ж року без участі Франції. Виходячи з попереднього досвіду, очікується, що нова, третя установка SAMP/T надійде до України восени 2025 року.
«SAMP/T — одна з найефективніших систем для протидії ракетним загрозам. Її сучасна версія з ракетами Aster 30 Block 1 здатна перехоплювати аеродинамічні цілі на відстані до 120 км, а також балістичні ракети з дальністю до 600 км на відстані до 30 км і на висоті до 25 км».
Італійський варіант комплексу SAMP/T монтується на шасі вантажівок Iveco M320 або ACTL HD8. Стандартна батарея включає чотири самохідні пускові установки, самохідну радіолокаційну станцію та пункт управління, що дозволяє забезпечити комплексний захист визначених ділянок та підвищити оперативні можливості українських сил оборони.
Інформує kurazh.org
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...