
17:32, Сьогодні
Про наміри рф розпалити антиукраїнські настрої в країні заявили у Польщі
Росія хоче зобразити українців більшою загрозою для поляків, ніж Москва.
Польський Генштаб попереджає, що росіяни проводять "інтенсивні психологічні операції" проти України у Польщі. Зокрема, вони створюють атмосферу страху щодо "українських претензій" на польську територію, розпалюють антиукраїнські настрої та "здійснюють дії, спрямовані на руйнування позитивних польсько-українських відносин".
"Ці дії поділяються на кінетичні події (підпали українських автомобілів, замаскування антивоєнних муралів) та інтенсивні онлайн-наративи – на порталах та акаунтах осіб, які пропагують мову ворожнечі проти України", — заявили у Генштабі Польщі.
Зазначається, що спостерігається зростання антиукраїнської поведінки в місцях, де відбувається передача зброї або інша підтримка України (Гдиня, Гданськ).
Польські військові пояснили, що таким чином росіяни хочуть вселити страх та відчуття загрози через присутність українців у Польщі. В інфопросторі Москва створює меседж про те, що агресією Кремль нібито відповідає на Волинську трагедію та підтримує Польщу. Також Росія хоче зобразити українців більшою загрозою для поляків, ніж Москва.
У Генштабі Польщі наголосили, що у війні чітко визначено межу між злочинцем і жертвою.
"Агресор знаходиться на сході — і це Росія", — наголосили там.
Раніше польські правоохоронці повідомили про суттєве зростання кількості злочинів на ґрунті ненависті, спрямованих проти українців. За період із січня по липень 2025 року зареєстровано 543 такі випадки, що на 41% більше, ніж за аналогічний період попереднього року, коли йшлося про 384 інциденти.
Інформує zn.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:35
2 листопада
14:17
2 листопада
ТОП новини
Спецтема