• Головна
  • В слідуючу неділю 29 лютого Приморці святкують масленицю
17:15, 21 лютого 2020 р.

В слідуючу неділю 29 лютого Приморці святкують масленицю

В слідуючу неділю 29 лютого Приморці святкують масленицю

Масляниця це дуже давнє свято. У дохристиянську пору святкування Масляної було приурочено до весняного рівнодення, яке у ряду народів, які використовують сонячний календар, було також початком нового року.

Нинішню назву свято отримало після прийняття християнства на Русі. Річ у тому, що православна Церква намагалася скасувати всі нагадування про язичництво.

Тому з XVI століття, на Русі ввели церковне свято Сирна седмиця, або м'ясопусна, який передує Великий піст. У цей час  поступово відмовляючись від спокус, підготувати свою душу і тіло до покаяння, простивши образи та примирившись з рідними та близькими. Загальновідомо, що в останній тиждень перед постом, не можна вживати м'ясо, проте дозволяється їсти рибу і продукти з молока.

Тому в народі Сирна седмиця отримала назву Масляна. До того ж головний символ свята - млинці, з маслом особливо смачні. Крім млинців головними атрибутами свята є народні забави та опудало Масляної.

В Приморську до цього свята також готуються. Традиційно, у слідуючу неділю 29 лютого, на центральній площі міста розгорнеться зимове свято що символізує закінчення зимового царювання. На вуличній сцені будуть виступати колективи художньої самодіяльності не тільки з Приморську, а також із сіл Приморського району.

Комунальники готують традиційний стовп, на вершині якого будуть висіти картки в яких вказані заслужені подарунки для тих хоробрих хлопців, хто зможе добратися до вершини стовпа.

Від Приморської ДЮСШ будуть проводитися найрізноманітніші народні забави та спортивні конкурси. На Свято запрошені підприємці для виносної торгівлі млинами та іншими смаколиками.

Від директора Приморської художньої школи Валентини Драгнєвої поступила пропозиція, щоб всі жінки приморська прийшли на свято в українських хустках, щоб свято виглядало по особливому колоритним.  

Ну а опудало для спалювання вже готове і чекає неділі щоб згоріти разом з нашими негараздами та проблемами.

Шановні приморці !Приходьте на свято, залиште свої проблеми та побутові турботи, використайте неділю на чудове спілкування у дружньому колі друзів та рідні!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#масленница в Приморську
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Новости объединенных территориальных громад Запорожской области. Новости, политика, достижения, цели. Описание проблем, деятельности власти и жизни местных жителей.
live comments feed...