• Головна
  • Кого і як ми будемо обирати цієї осені в Приморську громаду
12:00, 4 березня 2020 р.

Кого і як ми будемо обирати цієї осені в Приморську громаду

Кого і як ми будемо обирати цієї осені в Приморську громаду

Судячи з уже прийнятого вибіркового кодексу, на місцевих виборах кожен громадянин отримає по чотири бюлетені. Найпростіше розібратися буде з тим бюлетенем, де будуть вказані претенденти на пост голови громади. З них потрібно вибрати одного, тут можливі (і напевно будуть) самовисуванці.

Журналісти сайту 06137, щоб промоніторити ситуацію, щодо кількості претендентів на голову Приморської громади, почали ставити нахабні питання, (майже в лоб), про їх наміри у потенційних претендентів на пост глави громади (яких ми прорахували на свій розсуд). Інформаційний наступ  дав такі результати - деякі неофіційно, але підтвердили свій намір йти на місцеві вибори  кандидатами  на главу майбутньої громади Приморське ОТГ, деякі не захотіли на цю тему вести розмову, але по їх вже майже передвиборчим діям і висловлюванням ми можемо з впевненістю припустити, що вони серйозно планують взяти участь в передвиборчих перегонах. За такими алгоритмом, ми визначились що кандидатів на главу громади  на сьогодні претендують близько семи осіб.

Депутатів усіх рівнів ми будемо вибирати за відкритими партійними списками. Це означає, що в бюлетені  зможемо відзначити  партію, яку готові підтримати, і пріоритетного для нас кандидата від цієї партії.

До ради пройдуть партії, що набрали понад 5% голосів, а ось від цих партій кандидати, які отримали порівняно більш високу підтримку. Голоси партій, які не подолали бар'єр, переможці розподілять між собою пропорційно своїм результатам. Цей «доважок» партії будуть розподіляти між своїми кандидатами вже не по симпатії виборців, а самостійно.

Нюанс: жінки та чоловіки в партійних списках кандидатів будуть стоять по черзі. Передбачається, що це посприяє гендерній рівності в раді.

Якщо з кандидатами на пост майбутньої громади, хоч трохи, але зрозуміло, то передбачити розклад, перемогу і тих хто потрапить в Депутатський корпус дуже важко. Заплутана виборча формула, коли прохідність депутата визначається не тільки кількістю голосів відданих виборцями, а й згідно з загальним партійного рейтингу, по подоланню 5% бар'єру його партії, розмір околиці від якого балотується кандидат в депутати та інше. Крім того, у виборах будуть брати участь нові ще невідомі в місцевій громаді люди, тому що до громади будуть приєднані ті сільські ради Приморського району що не створили своєї громади, згідно з перспективним планом розвитку території. Але за аналогією і місцевої специфіки візьмемо на себе сміливість припустити, що фаворитом в передвиборчих перегонах все ж залишаться прихильники від партії "Слуга народу", "Опозиційний блок - за  життя", "Батьківщина" і сильна в нашому районі "Аграрна партія".

Після місцевих виборів швидше за все штат чиновників Приморське ОТГ збільшиться, через збільшення території, кількості людей і можливостей. Тому дозволимо собі таке припущення, що мерія переїде в будівлю Приморської райради. Через те, що на той час Приморську РДА та Приморську райраду скасують.

Чи буде наша Приморська громада успішною ми відчуємо вже в наступному році. Бо поліпшення життєвого добробуту залежить від того, кого ми виберемо собі в управління. Тому, вже сьогодні замислюємося про своє майбутнє, вирішуємо, обираємо правильний шлях і правильних людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори Приморська ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Новости объединенных территориальных громад Запорожской области. Новости, политика, достижения, цели. Описание проблем, деятельности власти и жизни местных жителей.
live comments feed...