• Головна
  • Приморська міська рада підписали Меморандум з Фондом по енергоефективності
08:00, 12 березня 2020 р.

Приморська міська рада підписали Меморандум з Фондом по енергоефективності

Приморська міська рада підписали Меморандум з Фондом по енергоефективності

Представники Фонду енергоефективності України в Запоріжжі торік проводили ряд тренінгів серед населення Приморська з метою залучення населення багатоквартирних будівель до створення ОСББ. Для цього пропонувалась юридична та фінансова підтримка.

Вчора, 11.03 голова Приморської ОТГ Олена Божковавзяла участь у черговому заході ,  який проводить Фонд енергоефективності України в Запоріжжі. 

Фахівці Фонду надали інформацію про програму “Енергодім”, ознайомили присутніх з її основними вимогами, а також з технічними, фінансовими та юридичними аспектами.

В’ячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності, розказав про те, що початок роботи стартував ще у вересні, у громадах, які виявили ініціативу взяти участь, пройшли навчання. На сьогодні надійшло до фонду 36 заявок, деякі вже пройшли перший етап та отримали компенсацію по проєктування. Фонд енергоефективності проводить адаптацію місцевих програм, які підтримують ініціативи ОСББ з енергоефективності до вимог програми “Енергодім”. Таким чином місцеві ОСББ отримають більше можливостей для проведення термореновації.
За результатами цієї роботи за співпраці з партнерами буде розроблено типові місцеві програми – для рекомендації органам місцевого самоврядування.

Щоб приєднатися перш за все ОСББ потрібно пройти енергоаудит. Далі розробка ПКД – проєктів, щоб чітко окреслити розмір витрат, які на 70% відшкодовується Фондом. Третій етап – виконання робіт із залучення коштів з різних джерел, але обов’язково не менше 20% власного внеску.

В нашій громаді два роки існує програма підтримки ОСББ, але до цього часу це були тільки кошти місцевого бюджету та співвласників будинку. Тому кошти, що виділялися на ремонти були не дуже значними. Завдяки участі у програмі енергоефективності дозволить дати нове життя багатоквартирному сектору, сприятиме розвитку самоорганізації в управлінні – розвитку ОСББ, що, безперечно, є найефективнішою формою управління!

Ключовим заходом цього дня стало підписання Меморандумів про співробітництво між Фондом енергоефективності та представниками міських адміністрацій. Олена Божкова разом з іншими головами громад підписала теж  Меморандум про співробітництво.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олена Божкова #Фонду енергоефективності України в Запоріжжі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Новости объединенных территориальных громад Запорожской области. Новости, политика, достижения, цели. Описание проблем, деятельности власти и жизни местных жителей.
live comments feed...