Чужої біди не буває, або як приморцям вберегтися від коронавірусу

Отже, новина про те як в Китаї люди страждають від нового вірусу стає з кожним днем реальністю в нашій країні, в нашому місті. Новини про коронавірус звучать всюди. Кожен день ми стаємо свідками кардинальних урядових заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірус серед жителів України.

Коронавірус - це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Коронавірус є зоонозної інфекції за походженням. Причинами коронавірус є мутації, в результаті яких з'являється новий тип вірусу. Джерелом коронавірусної інфекції, як правило, є хвора людина. При цьому, період контагіозности невизначено довгий.

Нова інфекція швидко поширилася по всьому світу. Особливо захопила Європейські країни Італію та Іспанію. В Україні тільки кілька днів тому виявили перших хворих на цю хворобу людей. І хоча на сьогодні в Україні офіційно зареєстровано 19 випадків захворювання коронавірусів, але вже ніхто не приховує того, що за фактом хворих людей набагато більше.

Просто виявити захворювання немає чим. З 25 областей України тест-систем на "коронавірус" є тільки у 15 обласних центрів. У Запорізькій області, а відповідно у Приморської ЦРЛ тест-систем немає.І випадку підозри на коронавірусмедики працюватимуть не за системою підтвердження, а за принципом виключення. Обстежуючи хворих з симптомами грипу, пацієнтапротестують на інші види грипу і якщо ті тести не підтвердяться, то, згідно з правилом виключення, зроблять висновок, що людина підхопила коронавірус, його аналізи відправлять до Києва для офіційного підтвердження діагнозу.А поки прийде аналізи пацієнт, у якогоне підтвердилися відоміштами грипу, а вердикт покоронавірус з Києва ще не прийшов, відправляється додому,на самоізоляцію. Він повиненподумати, як ізолюватисебе від сім'ї, або навпаки,родину від нього. По дорозі додомунеобхідно зайти в аптеку ікупити всякі розумні, і втому числі, безглузді ліки, затаритися харчовими продуктами, не забути сплатитирахунки за комуналку і зробитибезліч інших побутовихщоденних метушливих справ,які ми робимо у звичайнійжиття. Тому як карантинкарантином, а якщо ти не сплатиш рахунок за газ, субсидії в майбутньому тобі не бачити, хоч держава та обіцяє за це не карати. І осьпісля того, як мирські проблеми вирішені, прийшов часв самоізоляції помолитися іподумати про вічне. Добребуде, якщо все-таки недуга виявиться складною формою ГРВІабо на грип, але якщо коронавірус буде підтверджено, тоза тобою завітають люди в білих скафандрах, на машинах змигалками тебе відвезуть в сусідній Бердянськ, і там, вспеціально відведеному приміщенні на 50 ліжок, пацієнтарозмістять для перебування. Алеі лікування, як такого немає. Буде підключена інтенсивнатерапія полегшення складноїсимптоматики, спостереження заможливими ускладненнями, іспільні молитви про якнайшвидше одужання, бо насправді лікування від недуги можливо тільки завдяки міцній імунній системі. Саме ваш імунітет зіграєключову роль у всьому лікуванні. А витрати на ліки також виключно вашим коштом. І ніяк інакше.

У цих реаліях єдинийшлях порятунку це максимальна ізоляція. Саме томув Україні  приймаються найсуворіші, небачені досі, заходи щодо обмеження контактів і пересуванню жителів України.

12 березня міський радаопублікував розпорядження,де було оголошено карантин натериторії Приморської ОТГдо 3 квітня 2020 року. Цю новину радісно сприйнялиучні навчальних закладів, адже   офіційної звільнитися  від занять завжди приємно. Але навчальним закладам все одно прийдеться відпрацювати навчальні дні та тому вони змушені будуть наздоганяти програму або коштом ущільнення навчального процесу, або коштом літніх канікул.

Неоднозначна ситуація в сім'ях з маленькими дітьми. закриті на карантин дитячі садки створюють проблеми тим, у кого в арсеналі немає дбайливих бабусь і дідусів. доведеться або брати відпустку своїм коштом, аболікарняний. 17 березня в Приморської райдержадміністрації відбулося позачергове засідання з питань техно-екологічної та надзвичайної безпеки. На зустрічі обговорювалися заходи щодо посилення карантинних заходів. В підсумку, було вирішено проводити прийом громадян дистанційно, використовуючи "гарячі лінії" всім  державним установам. Заборонено проведення громадських заходів, де збирається понад 10 осіб, крім працівників держустанов.

Зупинено роботу установ культури, спортивних залів. Закрито торговий центр"Парус", об'єкти громадського харчування, магазини, крімпродуктових і супермаркетів.Обмежений доступ осіб в продуктових супермаркетах до 10 одночасно. Супермаркет ввів обмеженняна покупку продовольчих товарів і навіть пива. на

Ринку відкриті «їстівні»павільйони, закриті речові.Паралізована робота автостанції. Ні виїхати, ні приїхати. Телефон для довідокмовчить. Максимально скорочено пересування громадянпо території Приморського району. Посилено дезінфекціявсіх громадських місць ітранспорту. Разом з тим, всереду було відзначено, що навнутрішньоміському транспортіпереміщалися пасажири кількістю понад 10 осіб.Рекомендовано керівникам підприємств проводитищоденний скринінг на наявність температури у співробітників. Максимально перевести всіх на роботу онлайнвіддалено. Приморське відділення поліції, спільно зінспектором з доброустрій міськради здійснюютьпатрулювання місць масового скупчення людей, ігрових, спортивних майданчиків натериторії міста та сільськихнаселених пунктів з метою запобігати одночасним перебуванням 10 і більше осіб. Порушникам карантинупередбачено штраф від 17 тис. грн до 34тис. грн. А порушення санітарних норм і правил щодо запобігання інфекційнихзахворювань також загрожуєштраф у розмірі від 17 тис.грн до 51 тис. грн або арештна термін до 6 місяців, позбавлення волі на строк до 3 років.У разі, якщо порушення санітарних норм і правил призводити до чого смерть людини або тяже лин наслідки, то винний може отримати від 5 до 8 років в'язниці.Також уряд заборонив в період карантину вимагати у населення оплату закомунальніпослуги та виселяти за борги. Апенсіонери, які отримуютьпенсію менше ніж 5 тис. Грн., Повинні отримати доплату - одну тис.грн. НБУ і Мінфін повинніНБУ і Мінфін повинні підготувати програму кредитних канікул для малого і середнього бізнесу.Мінздрав повинен тимчасово заборонити планові операції та зосередиться на невідкладних. Розробити механізм доставки Укрпоштою ліків літнім людям.

 Медикам, які займаються локалізацією захворювання обіцяють 200% надбавку. За даними Приморської ЦРЛ для локалізації вірусу їм необхідне фінансування близько п'ятисот тисяч гривень на закупівлю деззасобів, захисних масок і рукавичок. На ці потреби з резервного фонду Приморської ОТГ було виділено 100 тис. Грн., А з районного бюджету 157 тис. Грн. Очікується додаткове фінансування ЦРЛ з державного бюджету.

Для запобігання поширенню епідемії в Києві та Харкові закриті метро. Перенесені на інші дати Чемпіонат світу з футболу і "Євро-2020".

Президент Інституту Роберта Коха Лотар Вілер заявив про те, що пандемія коронавіруси може тривати ще протягом двох років. Однак, за його словами, це буде залежати від того, як скоро зможуть розробити вакцину. Разом з тим Вілер вважає, що в результаті близько 60-70% жителів планети перехворіють коронавірусів і вироблять імунітет.

В результаті які основні рекомендації ми все повиннідотримуватися:

• по можливості залишатися вдома, виходити тільки в разі потреби - в аптеку або продуктовий магазин;

• уникати контактів з іншими людьми, тримати дистанцію;

• не чіпати руками обличчя, ніс, очі;

• після кожного контакту з грошима, дверними ручками дезінфікувати руки;

• рекомендовано розплачуватися картою, не використовувати готівку;

• якомога частіше мити та дезінфікувати руки;

• при наявності симптомів коронавірус не їхати в лікарню, а спершу зателефонувати лікарю або у швидку телефоном.

Коронавірус показав що ми в цьому світі дуже взаємозалежні. Світ дуже тісний і чужої біди на цій планеті не буває. Бережіть себе!

Карантин в Приморську
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
17 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Хорошу новину сьогодні розповів на своїй сторінці в Фейсбуці губернатор Запорізької області Віталій  Туринок. Він  повідомив, що сьогодні 09.04, до Запорізької області від Фонду Ріната Ахметова надійшло близько тридцяти тисяч швидких  експрес-тестів для діагностики Covid-19 . Цю партію розподілять слідуючим  чином 16 тис. будуть направлені до медичних закладів м. Запоріжжя, а інші розподілені між районними лікарнями Запорізької області. Тобто в Приморську...
Культура
Неординарность, значимость таких памятников древней культуры, как каменные бабы, очевидны для всех. Каменные бабы, — такое название закрепилось за древними каменными статуями восточноевропейских степей с незапамятных времен. В восточноевропейских степях обитали кочевые народы – скифы, сарматы, печенеги, турки, половцы, оставившие после себя многочисленные курганы и курганные могильники. Лишь два народа, из вышеперечисленных, оставили в качестве культурного...
Общество
Наша компанія перейшла до нового режиму, який ми освоюємо у прискореному темпі. Карантин - це своєрідний тест-драйв виходу всього світового ринку в онлайн режим. Наша команда також проходить цю перевірку. Зараз важливо швидко пристосувати свої плани під спад бізнесу у більшості сфер, адже життя не стоїть на місці. Це гарний час для команди Pavlov.ua прокачати свої навички, навчитися новому та увійти у більш потужний потік роботи. Ми приділяємо багато уваги...
Общество
Ще одну добру акцію організували члени громадської організації «Безпека та добробут» разом з  відділом  УСЗН  Приморської ОТГ. Акція має назву «Кошик доброти» . Мета - надати допомогу продуктами сім'ям, які в наслідок карантину попали у скрутне матеріальне становище. У звязку з довготривалим карантином у багатьох людей закінчуються запаси їжі та грошей . Спеціальні кошики доброти будуть знаходитися у доступних місцях продуктових магазинів. Члени громад...
Общество
Новина в Фейсбуці від Ольги Трофімик, про те що улюбленця мешканців Приморська пса Валеру вбили якісь шкуродери, приголомшило всю громадськість нашого міста. Редакція сайту 06137 намагалася додзвонитися до Ольги, щоб дізнатися подробиці злочину. Але Ольга не відповідає на дзвінки. Тоді ми подзвонили до в.о. начальника Приморського відділення поліції Олега Проданова, щоб дізнатися детальну інформацію про злочин і про те, чи проводиться якесь розслідування з...
Экология
Жизнь окружает нас повсюду. О ней свидетельствует жужжание насекомых, щебетание птиц, шуршание мелких зверьков, пробирающихся среди кустов. Она существует как в ледяных полярных зонах, так и в раскаленных пустынях. Мы встречаем ее всюду, начиная с освещенной солнцем поверхности моря  и кончая самыми темными глубинами океана. И сам по  себе напрашивается вопрос: А как же мы, люди планеты Земля, относимся к тому, что окружает нас, кормит и поит, дает нам жиз...
Общество
9 квітня 1950 року в селі Орловка Приморського району народився Парфьонов Федір Андрійович. Після закінчення школи два роки працював теслярем, потім – служба в Закавказькому прикордонному окрузі.  Після армії вступив на навчання до Ногайського радгоспу-технікуму на відділення механізації сільського господарства. Молодий спеціаліст в 1975 році став бригадиром тракторної бригади колгоспу імені Дімітрова в селі Банівка, а вже через рік - інструктором відділу...
Криминал
30.03.2020 до чергової  частини Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення від мешканки  Приморського району, приватного підприємця про те, що в період часу з 28.03.2020 по 30.03.2020 невідома особа  проникла до  приміщення магазину та скоїла крадіжку харчі та промислових товарів . По даному факту співробітниками Приморського ВП було розпочато досудове розслідування. Надалі 02.04.2020 знову від вищевказаної особи зно...
Общество
Приморськ  третій день живе в посиленому режимі карантинних заходів, та тридцять п'ятий день в умовах  карантину. Психологічний стан у народу пригнічений  - істерія щодо коронавірусу, постійне очікування чогось страшного і неминучого, багатоденна  ізоляція в чотирьох  стінах квартири, фінансові та продуктові запаси які вже закінчуються, загроза звільнення, бо багато представників малого бізнесу за ці дні отримали непідйомні фінансові втрати. Писати про про...