• Головна
  • Чужої біди не буває, або як приморцям вберегтися від коронавірусу
11:00, 20 березня 2020 р.

Чужої біди не буває, або як приморцям вберегтися від коронавірусу

Чужої біди не буває, або як приморцям вберегтися від коронавірусу

Отже, новина про те як в Китаї люди страждають від нового вірусу стає з кожним днем реальністю в нашій країні, в нашому місті. Новини про коронавірус звучать всюди. Кожен день ми стаємо свідками кардинальних урядових заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірус серед жителів України.

Коронавірус - це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Коронавірус є зоонозної інфекції за походженням. Причинами коронавірус є мутації, в результаті яких з'являється новий тип вірусу. Джерелом коронавірусної інфекції, як правило, є хвора людина. При цьому, період контагіозности невизначено довгий.

Нова інфекція швидко поширилася по всьому світу. Особливо захопила Європейські країни Італію та Іспанію. В Україні тільки кілька днів тому виявили перших хворих на цю хворобу людей. І хоча на сьогодні в Україні офіційно зареєстровано 19 випадків захворювання коронавірусів, але вже ніхто не приховує того, що за фактом хворих людей набагато більше.

Просто виявити захворювання немає чим. З 25 областей України тест-систем на "коронавірус" є тільки у 15 обласних центрів. У Запорізькій області, а відповідно у Приморської ЦРЛ тест-систем немає.І випадку підозри на коронавірусмедики працюватимуть не за системою підтвердження, а за принципом виключення. Обстежуючи хворих з симптомами грипу, пацієнтапротестують на інші види грипу і якщо ті тести не підтвердяться, то, згідно з правилом виключення, зроблять висновок, що людина підхопила коронавірус, його аналізи відправлять до Києва для офіційного підтвердження діагнозу.А поки прийде аналізи пацієнт, у якогоне підтвердилися відоміштами грипу, а вердикт покоронавірус з Києва ще не прийшов, відправляється додому,на самоізоляцію. Він повиненподумати, як ізолюватисебе від сім'ї, або навпаки,родину від нього. По дорозі додомунеобхідно зайти в аптеку ікупити всякі розумні, і втому числі, безглузді ліки, затаритися харчовими продуктами, не забути сплатитирахунки за комуналку і зробитибезліч інших побутовихщоденних метушливих справ,які ми робимо у звичайнійжиття. Тому як карантинкарантином, а якщо ти не сплатиш рахунок за газ, субсидії в майбутньому тобі не бачити, хоч держава та обіцяє за це не карати. І осьпісля того, як мирські проблеми вирішені, прийшов часв самоізоляції помолитися іподумати про вічне. Добребуде, якщо все-таки недуга виявиться складною формою ГРВІабо на грип, але якщо коронавірус буде підтверджено, тоза тобою завітають люди в білих скафандрах, на машинах змигалками тебе відвезуть в сусідній Бердянськ, і там, вспеціально відведеному приміщенні на 50 ліжок, пацієнтарозмістять для перебування. Алеі лікування, як такого немає. Буде підключена інтенсивнатерапія полегшення складноїсимптоматики, спостереження заможливими ускладненнями, іспільні молитви про якнайшвидше одужання, бо насправді лікування від недуги можливо тільки завдяки міцній імунній системі. Саме ваш імунітет зіграєключову роль у всьому лікуванні. А витрати на ліки також виключно вашим коштом. І ніяк інакше.

У цих реаліях єдинийшлях порятунку це максимальна ізоляція. Саме томув Україні  приймаються найсуворіші, небачені досі, заходи щодо обмеження контактів і пересуванню жителів України.

12 березня міський радаопублікував розпорядження,де було оголошено карантин натериторії Приморської ОТГдо 3 квітня 2020 року. Цю новину радісно сприйнялиучні навчальних закладів, адже   офіційної звільнитися  від занять завжди приємно. Але навчальним закладам все одно прийдеться відпрацювати навчальні дні та тому вони змушені будуть наздоганяти програму або коштом ущільнення навчального процесу, або коштом літніх канікул.

Неоднозначна ситуація в сім'ях з маленькими дітьми. закриті на карантин дитячі садки створюють проблеми тим, у кого в арсеналі немає дбайливих бабусь і дідусів. доведеться або брати відпустку своїм коштом, аболікарняний. 17 березня в Приморської райдержадміністрації відбулося позачергове засідання з питань техно-екологічної та надзвичайної безпеки. На зустрічі обговорювалися заходи щодо посилення карантинних заходів. В підсумку, було вирішено проводити прийом громадян дистанційно, використовуючи "гарячі лінії" всім  державним установам. Заборонено проведення громадських заходів, де збирається понад 10 осіб, крім працівників держустанов.

Зупинено роботу установ культури, спортивних залів. Закрито торговий центр"Парус", об'єкти громадського харчування, магазини, крімпродуктових і супермаркетів.Обмежений доступ осіб в продуктових супермаркетах до 10 одночасно. Супермаркет ввів обмеженняна покупку продовольчих товарів і навіть пива. на

Ринку відкриті «їстівні»павільйони, закриті речові.Паралізована робота автостанції. Ні виїхати, ні приїхати. Телефон для довідокмовчить. Максимально скорочено пересування громадянпо території Приморського району. Посилено дезінфекціявсіх громадських місць ітранспорту. Разом з тим, всереду було відзначено, що навнутрішньоміському транспортіпереміщалися пасажири кількістю понад 10 осіб.Рекомендовано керівникам підприємств проводитищоденний скринінг на наявність температури у співробітників. Максимально перевести всіх на роботу онлайнвіддалено. Приморське відділення поліції, спільно зінспектором з доброустрій міськради здійснюютьпатрулювання місць масового скупчення людей, ігрових, спортивних майданчиків натериторії міста та сільськихнаселених пунктів з метою запобігати одночасним перебуванням 10 і більше осіб. Порушникам карантинупередбачено штраф від 17 тис. грн до 34тис. грн. А порушення санітарних норм і правил щодо запобігання інфекційнихзахворювань також загрожуєштраф у розмірі від 17 тис.грн до 51 тис. грн або арештна термін до 6 місяців, позбавлення волі на строк до 3 років.У разі, якщо порушення санітарних норм і правил призводити до чого смерть людини або тяже лин наслідки, то винний може отримати від 5 до 8 років в'язниці.Також уряд заборонив в період карантину вимагати у населення оплату закомунальніпослуги та виселяти за борги. Апенсіонери, які отримуютьпенсію менше ніж 5 тис. Грн., Повинні отримати доплату - одну тис.грн. НБУ і Мінфін повинніНБУ і Мінфін повинні підготувати програму кредитних канікул для малого і середнього бізнесу.Мінздрав повинен тимчасово заборонити планові операції та зосередиться на невідкладних. Розробити механізм доставки Укрпоштою ліків літнім людям.

 Медикам, які займаються локалізацією захворювання обіцяють 200% надбавку. За даними Приморської ЦРЛ для локалізації вірусу їм необхідне фінансування близько п'ятисот тисяч гривень на закупівлю деззасобів, захисних масок і рукавичок. На ці потреби з резервного фонду Приморської ОТГ було виділено 100 тис. Грн., А з районного бюджету 157 тис. Грн. Очікується додаткове фінансування ЦРЛ з державного бюджету.

Для запобігання поширенню епідемії в Києві та Харкові закриті метро. Перенесені на інші дати Чемпіонат світу з футболу і "Євро-2020".

Президент Інституту Роберта Коха Лотар Вілер заявив про те, що пандемія коронавіруси може тривати ще протягом двох років. Однак, за його словами, це буде залежати від того, як скоро зможуть розробити вакцину. Разом з тим Вілер вважає, що в результаті близько 60-70% жителів планети перехворіють коронавірусів і вироблять імунітет.

В результаті які основні рекомендації ми все повиннідотримуватися:

• по можливості залишатися вдома, виходити тільки в разі потреби - в аптеку або продуктовий магазин;

• уникати контактів з іншими людьми, тримати дистанцію;

• не чіпати руками обличчя, ніс, очі;

• після кожного контакту з грошима, дверними ручками дезінфікувати руки;

• рекомендовано розплачуватися картою, не використовувати готівку;

• якомога частіше мити та дезінфікувати руки;

• при наявності симптомів коронавірус не їхати в лікарню, а спершу зателефонувати лікарю або у швидку телефоном.

Коронавірус показав що ми в цьому світі дуже взаємозалежні. Світ дуже тісний і чужої біди на цій планеті не буває. Бережіть себе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Карантин в Приморську
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Новости объединенных территориальных громад Запорожской области. Новости, политика, достижения, цели. Описание проблем, деятельности власти и жизни местных жителей.
live comments feed...