12:30, 25 березня 2020 р.
Приморців найбільше оббирають так звані інтернет-шахраї
На сьогодні новини про коронавірус та карантин затьмарили всі інші проблеми. Але хочеться нагадати мешканцям Приморська, що найпопулярнішим шахрайством в наш час є так звані інтернет-злодії. Які в такий важкий для всієї країни час проводять свої брудні оборудки. В.О. обов'язки Приморського відділення поліції Олег Проданов поділився з редакцією 06137 з най поширеними шахрайський інтернет схемами:
Всесвітня павутина надає найширші можливості всім: не тільки порядним людям, а й шахраям. Слід зазначити, що суть шахрайства як явища незмінна, де б воно не відбувалося: на вулиці, в транспорті або ж у віртуальному просторі. Найкраще його визначає Кримінальний кодекс України: шахрайство - це заволодіння чужим майном шляхом обману або зловживання довірою.
Останнім часом майже щотижня в наше відділення поліції надходять заявки від пограбованих через інтернет - схеми громадян Приморського району.
Все активніше шахраї використовують схему «Крадіжка коштів з банківського рахунку за допомогою блокування сім-карти". Як це робиться: шахрай, використовуючи якийсь привід, вивідує у жертви номера телефонів, куди жертва дзвонить найчастіше, коли останній раз поповнювали рахунок, і який баланс грошей на залишку. Для цього є безліч схем, пропонують щось даром купити або дорого продати, зробити добровільний внесок в якийсь благодійний фонд, ще працює схема, коли на ваш мобільний рахунок перераховують велику суму коштів, начебто помилилися, і інше. Потім, отримавши необхідну інформацію, шахраї звертаються до мобільного оператора, і повідомляють що вони нібито втратили телефон і «сім-карту», де вказують номер телефону потенційної жертви. Оператор отримує потрібну для блокування номера інформацію, блокуючи сім - карту господаря-жертви, відтворюючи її шахраю.
Отримавши «сімку» жертви, шахраї можуть згідно з відпрацьованими схемами отримати доступ до банківських рахунків жертви, зняти всі гроші, а також взяти на неї велику кількість кредитів. Щоб не потрапити в таку халепу, я на своєму особистому прикладі, рекомендую жителям Приморського району звернутися в мобільний салон оператора зв'язку, щоб "прив'язати" свій номер телефону до даних вашого паспорта. В цьому випадку шахраям буде важко заблокувати вашу сім - карту та отримати доступ до ваших рахунках.
І хочеться відзначити що на виверти шахраїв потрапляють цілком освічені та адекватні громадяни.
Ось останній випадок, який стався 2 березня, о 11:44 на мобільний телефон жителя Приморського району зателефонував невідомий і представився їх зятем, він повідомив що ненавмисно штовхнув бездомну людину, від удару він впав вдарився головою об бордюр і помер. Після цього псевдозять передав трубку іншій людині який представився слідчим поліції та повідомив що псевдозять може уникнути кримінальну відповідальність за вбивство якщо на номер з якого вони дзвонять негайно надійде 10 600 гривень нібито на неофіційне поховання бомжа. Потерпілі протягом години знайшли в Приморську потрібний термінал і оперативно перерахували замовлену суму. І тільки потім додумалися зателефонувати на мобільний телефон свого реального зятя, де він їм повідомив що знаходиться на роботі та такого з бомжів не вбивав і в поліції не був.
Дуже багато у потерпілих що надали телефоном банківські дані своїх кредиток, псевдопрацівникам банку.
Також багато афер проводиться через операції з продажу товарів в OLX.
Тому, раджу бути дуже пильними. Не довіряти нікому, краще сто разів перевірити ще раз ніж довіриться і стати жертвою шахраїв. Не повідомляти нікому своїх ідентифікаційних, а тим більше банківських даних. У будь-якому підозрілому дзвінку або випадку повідомляйте в поліцію. По-перше, необхідно завжди пам'ятати, де можна отримати безкоштовний сир. І щоб не потрапити в цю саму мишоловку, фантастично вигідні пропозиції слід спочатку сприймати зі здоровим скепсисом.По-друге, не дозволяйте себе квапити. Інша сторона повинна поважати ваше право обміркувати її предовженне.Втретє, не соромтеся сумніватися в незнайомих людях і перевіряти інформацію про юридичних осіб . І головне, нікому не повідомляйте будь-яку особисту інформацію про себе - ні дівоче прізвище матері, ні день народження улюбленої бабусі, ні як звали улюбленого, але давно померлого вихованця.
Притягнути до кримінальної відповідальності інтернет - шахраї при існуючій системі практично неможливо. Система переказу грошових онлайн коштів добре захищає своїх клієнтів і навіть в разі виявлення господаря розрахункового рахунку куди були перераховані шахрайські кошти, довести що ці гроші були перераховані шахрайським способом , а не як добровільне пожертвування дуже складно. Тому ще раз повторю будьте пильні.
На останок, хочу сказати, що працівники Приморського відділення поліції Бердянського відділення ГУНП завжди відкриті для діалогу і надання допомоги потерпілим. І безпека багато в чому залежить від свідомості самих жителів нашого району. Ваша небайдужість, надання допомоги ближньому в скрутну хвилину, активність в допомоги при виявленні злочинів, активна громадянська позиція все це сприятиме зменшенню кількості злісних злочинів.
Виходячи з кабінету і. о. Начальника поліції зустріла заплакану дівчину - нову жертву інтернет - шахраїв. Анна мати - одиночка двох дітей (старшому 10 років) побачила інтернетом вигідну пропозицію про міні- кредиті. Спокусилася, звернулася за вказаними даними, передала всі свої паспортні дані та номер розрахункового рахунку картки. Дійсно отримала кредит. А потім почалася чехарда, стали надходити незрозумілі смс-ки про якісь кредити та перекладах. Але і це не насторожило дівчину. Реальну картину того що відбувається вона зрозуміла тільки після того, коли не дочекалася соціальної допомоги на дітей. Коли звернулася за консультацією в соціальну службу їй пояснили що гроші були перераховані вчасно. А в банку коли підняли виписки, значилося що нібито Анна особисто переказувати свої гроші якомусь Ільічішному.
У підсумку, незаможній жінці крім втрачених власних коштів доведеться платити 8 тис. Грн. за кредити які шахраї встигли оформити на її ім'я і перевести на свій рахунок. На жаль при цьому положенні справ змусити шахраям повернути вкрадене практично неможливо. Але якщо у когось з'явиться бажання допомогти дівчині матеріально, у нас в редакції є її номер телефону.
Шановні Приморці! Будьте уважні! Бережіть себе!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
Спецтема
live comments feed...