• Головна
  • Приморськ отримав експрес-тести на Covid-19
17:00, 13 квітня 2020 р.

Приморськ отримав експрес-тести на Covid-19

Приморськ отримав  експрес-тести на Covid-19

В п'ятницю, 10 квітня, Приморські медичні заклади отримали від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК ВДЕ 500 експрес - тестів на виявлення коронавірусу. Всього для України Фонд Ріната Ахметова разом з бізнесами SCM закупив 300 тисяч експрес-тестів, з яких 30 тисяч штук передав Запорізькій області.

Як зазначив у своєму інтерв'ю редакції  сайту 06137 головний лікар КП "Приморського районного центру первинної медико-санітарної допомоги" Олександр Васильович Найда: "Тести надають можливість оперативно встановлювати діагноз на захворювання на Covid-19", за що медики дуже дякують Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК ВДЕ. Сподіваюсь, що на цьому наша плідна праця не закінчиться."

Зазначені тести є безкоштовними та не призначені для продажу. Після церемонії вручення, медики в той же день почали використовувати їх для виявлення у пацієнтів з підозрою на коронавірус правильного діагнозу.

До цього моменту, Приморська ЦРЛ, отримувала від Департаменту охорони здоров'я близько п'ятдесяти експрес-тестів, які на цей день вже були використані по призначенню.

Як повідомив нам Олександр Найда, скористатися експрес-тестом може кожний мешканець Приморського району після того, як його обстежить сімейний лікар і спеціальна комісія лікарів на чолі з головним лікарем, при Приморській ЦРЛ. 

Тестів для обстеження всіх бажаючих недостатньо, та це і не потрібно. Варто пам’ятати що відповідне тестування, згідно протоколів, лікарі роблять лише за наявності у пацієнта відповідних симптомів: високої температури, сухого кашлю та важкого дихання.

Як зазначив головний лікар на перший час експрес тестів достатньо, але якщо пандемія почне розповсюджуватися в нашому районі то тести потрібні будуть ще і багато. Також він зазначив що у медиків Приморської лікарні на "першу хвилю" в наявності є достатньо всіх необхідні засоби захисту від інфекції - захисні комбінезони, рукавиці, маски, дезинфікуючі засоби. Але матеріали треба закупляти, на випадок, якщо коронавірус почне розповсюджуватися в нашому районі.

Поки, на велике щастя, хворих на коронавірус в Приморському районі не виявлено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#експрес- тести у Приморську
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Новости объединенных территориальных громад Запорожской области. Новости, политика, достижения, цели. Описание проблем, деятельности власти и жизни местных жителей.
live comments feed...