Нові вимоги часу, або чи є шанс у запорізького туризму?

Поточний рік для туристичного бізнесу в усьому світі видався не найсприятливішим. Форс-мажор із поширенням COVID-19 поставив туристичний бізнес перед непростим вибором: змінюйся або вмирай.

Але ситуація, за якої всі міжнародні курорти стали важкодоступними, може дати шанс місцевим курортам вийти на новий рівень. Чи скористаються власники пансіонатів цим шансом?

Розглянути нюанси розвитку курортного відпочинку в Запорізькому регіоні нам допоміг заступник директора оздоровчого комплексу "Прибій" у Приморську Денис Солдатов.

- Денисе Віталійовичу, що можна сказати про кореляцію попиту і пропозиції на туристичному ринку, зокрема, в Приморську?

- Скажу відверто: туристичний ринок нашої області ще далекий від тієї цивілізації, яку ми звикли бачити в розвинених країнах, наприклад, у країнах Європи. На жаль, фактом залишається потреба в хорошому сервісі.

У чому ви бачите основну проблему галузі?

- Відпочинковий сектор країни, м’яко кажучи, недоцивілізований. Багато готелів, пансіонатів та інших туристичних локацій є старими і проблемними – це привіт з минулого. Так, там є і свої переваги, наприклад, великі території із зеленими насадженнями, чудові старі парки, але на цих територіях є маса об’єктів, які потребують реконструкції. Натепер головна проблема полягає в тому, що все це вимагає великих капіталовкладень, інвестицій. Але інвестування в цей ринок є ризикованим, як не крути. Таким чином, виходить, що є значний об’єкт, але найчастіше простіше побудувати новий, ніж реконструювати старий.

Що ви робите у Прибої, чого хочете досягти в результаті?

- Зараз зусиллями молодої енергійної команди та за допомогою наших партнерів –креативної команди V&S Design Studio ми будуємо сучасний готель. У нас багато планів, зокрема, реконструкція будівель і всієї території. Зрештою, нам хотілося б вивести Прибій на рівень цілорічної здравниці всеукраїнського масштабу.

Як виглядає туристичний ринок Приморська на тлі інших курортів Азовського моря?

- Я можу порівняти Приморськ з Кирилівкою наприклад, і сказати, що остання розвивається принципово іншими темпами і в іншому форматі. Там будуються сучасні готелі, але в чистому полі, з нуля. Там значно менше створеної колись інфраструктури, яку нині потрібно глобально міняти – перебудовувати. Як я вже казав, сьогодні будь-який старий комплекс потребує кардинальної реконструкції та інших підходів з урахуванням сучасних готельних стандартів нового туристичного ринку. Навіть наш, по суті, потужний та сучасний оздоровчий комплекс постійно потребує перегляду підходів і оновлення матеріальної бази. Як мінімум, треба оновлювати номерний фонд і комунікації. У нас є мета – реконструкція кожної окремої локації і залучення інвестицій. Але для цього потрібні команди фахівців, які будуть готові реалізовувати сміливі проєкти. Зараз не так багато команд, які готові надати повний пакет послуг: від ідеї до реалізації, плюс ще нести відповідальність за результат – за те, як це все буде працювати.

Денисе Віталійовичу, окрім інвестицій, що ще вас непокоїть?

- Бачимо ще одну величезну проблему – байдужість держави. Державі, як не дивно, все одно: розвивається цей ринок чи ні, працюють наші оздоровниці або закриті. Ми не бачимо міцної державної підтримки, а значить, не відчуваємо себе захищеними. Хоча ми є важливим містоутворюючим підприємством і наповнюємо бюджет, сплачуючи податки.

Що змінилося у Прибої цього року?

- Ми змінили принциповий підхід до прийому наших гостей. Ми маємо бажання почати працювати за знайомою всім системою All inclusive, або Все включено. Раніше окремо потрібно було платити за басейн, Wi-Fi та інші дрібниці. Зараз людина платить один раз і отримує все: від якісного харчування (шведський стіл) до шезлонгів на пляжі, басейнів, участі в івентах, дитячої зони та інших сучасних курортних благ.

За допомогою наших партнерів з АТ Мотор Січ ми запускаємо вертолітне таксі сполученням Запоріжжя – Приморськ. За допомогою нашого партнера – студії дизайну V&S Design Studio ми переробили деякі локації. На базі отельної школи Michel ми почали навчати працівників, щоб наш сервіс став ще якіснішим та клієнто-орієнтованим.

Ситуація з коронавірусом у світі може зіграти свою, на диво, сприятливу роль для місцевого туристичного бізнесу. Українці, напевно, в цьому сезоні скористаються вітчизняним відпочинковим сектором.

- З одного боку, так, з іншого – потрібно розуміти, що ми теж працюємо за встановленими санітарними нормами і не запросимо більше гостей, ніж належить за сьогоднішніми правилами. Я скажу, що попит на наш приморський відпочинок у готелях і пансіонатах хорошого рівня є. Є цілий пласт людей, готових платити за якісний відпочинок на батьківщині. Це наш середній клас, сучасні культурні люди, які хочуть якісно відпочивати у себе вдома. І Прибій із радістю їх приймає.

Зараз у Прибої немає орендарів. Чому ви відмовилися від такої форми співпраці?

- У нашій країні орендар – це людина, яка приходить, «вичавлює» з території все і «випльовує» її, вибачте за грубі слова, в скотинячому стані. Теорія, що добре, коли територія здається різним орендарям по шматках, не працює. У такому разі сам власник комплексу не може створити гармонійний цілісний продукт. Кожен з орендарів починає мінімізувати витрати – і загалом виходить погано. Більш того, окремий орендар не несе відповідальності за спільну справу, знижуючи планку якості відпочинку. Таким чином, загальний імідж місця псується, а запитати немає з кого. Уявіть: люди приїжджають на конкретну територію – в оздоровчий комплекс Прибій. Їм абсолютно все одно, кому ти що здав в оренду (наприклад, дитячу анімацію або ресторан). Вони хочуть мати за свої гроші один консолідований якісний продукт. А орендарі починають економити то на персоналі, то на гігієні ... їм все одно. А страждає репутація всього закладу.

Тобто ви робите ставку на роботу однієї команди?

- Так, це найкраща форма роботи. Зібрати гарну команду – не просто, але це те, чого ми прагнемо. Щоб усі працювали на одну загальну ідею, щоб кожен уболівав за якість і видавав показовий сучасний сервіс. Повірте мені: для того щоб сервіс був бездоганним, потрібно пройти вісім кіл пекла. Плюс є розуміння, що курортний сезон у нас дуже короткий.

А чи є можливість його подовжити?

- І це якраз у наших планах! Для того щоб люди приїжджали не тільки влітку, потрібно організувати різні заходи, продумати, чим можна зацікавити гостей. Як облаштувати територію, щоб наші відпочивальники могли просто приїжджати в наш оздоровчий комплекс у будь-який сезон. Потрібно будувати нову інфраструктуру – те, заради чого людина приїде до нас навесні або восени. Наприклад, кінотеатр, СПА, окремі котеджі з хорошим Інтернетом, щоб людина могла приїхати на пару тижнів не в сезон і працювати, живучи на березі моря і смачно харчуючись у нашому ресторані. Все це у нас у планах.

Тож, можна сподіватися на медичні, оздоровчі послуги?

- Так, ми зараз значно розширили комплекс медичних послуг – від усіляких масажів (з інфрачервоною сауною, дитячі масажі, обгортання) до роботи якісних фахівців (лора, косметолога, терапевта). Отже, ми хочемо побудувати те, чого тут раніше не було – осередок профілактичної медицини. Планів чимало і нам є над чим працювати. І користуючись нагодою, я щиро запрошую всіх читачів до нас на відпочинок. Ми хорошим людям завжди раді❗️

Оздоровчий комплекс Прибій

м. Приморськ

вул. Курортна, 81

(095) 588-0606

(096) 588-0606

ОК Прибой база отдых курорт Денис Солдатов море
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
198 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
На побережье Азовского моря обитают морские ужи.  Встреча этих грациозных животных с человеком, как правило, приносит неприятные ощущения с обеих сторон.  Страх гомосапиенса, что  змея ядовитая и еще больший страх у животного потому что в панике его  могут забить палками или чем-то еще. Но ужи не ядовиты и не причиняют человеку  вреда. Обращаемся к Википедии, что бы почерпнуть информацию про морских ужей: Морской уж сильно связан с водоёмами (как солёными,...
Общество
В пятницу, в Приморской администрации  проводился семинар-совещание с руководителями правоохранительных органов  Приморского района с участием представителей общественности и общественных организаций на тему  о предупреждении сжигания стерни на полях района. Редакция сайта 06137 писала о прошлогодней акции  жителей города, когда в конце июля начало августа поля Приморского района были охвачены пожарами. Инициатива проведения встречи исходила от общественни...
Общество
Популярный блогер Евгений Панюта когда описывал Приморский городской пляж, отметил  синенькое строение с фонариком, оно не  привлекает эстетикой, но на многих украинских пляжах  отсутствуют и такие заведения, прокомментировал он. То, что на Приморском центральном городском пляже есть два туалета, это  благо, потому что  в противном случае нечистоты, которые локализируются в туалетах, попадали бы в природную среду в которой купаются и отдыхают люди. Но похо...
Общество
Согласно информации  ZN,UA с 1 августа увеличится тариф НЭК “Укр энерго” на передачу электроэнергии. Тариф повысится на 54,6%, до 1 августа  стоимость тарифа составляла 155,4грн./МВт, после 1 августа станет 240,23 грн./МВт (без НДС). Решение о поднятии тарифов было принято комиссия НКРЕ на заседании  в субботу 11 июля с целью получения дополнительных средств, которые пойдут на погашение задолженности перед производителями электроэнергии из возобновляемых и...
Общество
В Україні актуальна проблема психологічних розладів . Серед населення, за останній рік, значно збільшились депресії та психологічні розлади через пандемію та економічну кризу. На сьогодні Державою недофінансування психіатричної служби складає 898 млн грн.Дефіцит коштів сприяє масовому закриттю оздоровчих закладів та лікарень, де лікували хворих на психічні розлади, а також згортання профілактичних заходів щодо покращення психосоціального стану людей. МОЗ р...
Общество
Несмотря на запрет городских властей (распоряжение №148/3 от 30.06.2020 г.) об ограничении работы ночных развлекательных заведений в Приморске  в ночь с субботы на воскресенье с 11 июля на 12 июля, некоторые ночные клубы Приморска  продолжали  работу до двух и четырех часов ночи. По предварительным данным не менее 4-х ночных кафе в этот вечер принимали публику  до самого утра. В это время  сотрудники ГУНП по Запорожской области проводили рейды по ночным ра...
Общество
На днях Запорізька обласна рада відкоригувала бюджет на користь соцеконом розвитку території Приморської ОТГ. Завдяки клопотанню Миколи Ільїна, депутата Запорізької обласної ради, в бюджет Приморської громади з обласного бюджету надійшло 100 тис. грн.на реалізацію проєкту щодо вуличного освітлення парку по вул.Шевченко. Роботи щодо виготовлення  елементів для установки на вулиці Шевченко вже почалися. Інформація опублікована на сторінці секретаря Приморськ...
Происшествия
В селе Новоалександровка в Веселовском районе утонул 8-летний ребенок. Об этом сообщили в пресс-службе ГУ НПУ в Запорожской области. Его тело нашли в оросительном канале днем 12 июля. В полиции открыли уголовное производство по п.2 ч.2 ст. 115 УК Украины. Подробности выясняются.
Происшествия
В пятиэтажном доме Шевченковского района сегодня ночью случился пожар. Как передает пресс-служба ГСЧС региона, в 3 часа ночи горел дом по ул. Кирпичной.  Спасатели пишут, что возгорание произошло на 5-м этаже. Там горели домашние вещи, двери и коридор на пл. 7 кв. метров.  В ходе тушения пожара спасли 12-летнего ребенка и 55-летнюю женщину, а также вывели на свежий воздух 8 человек жителей 5-го этажа.  Спасли также беременную женщину 35 лет, которую отправ...