• Головна
  • Приморська поліція Запорізькій області залучає громадськість у боротьбі з наркоманією
14:50, 26 серпня 2020 р.

Приморська поліція Запорізькій області залучає громадськість у боротьбі з наркоманією

Приморська поліція Запорізькій області залучає громадськість у боротьбі з наркоманією

Перебуваючи 19 серпня в Запорізькій області Президент Зеленський надав місяць прокуратурі, Службі безпеки та поліції Запорізької області, щоб показати реальний результат у боротьбі з розповсюджувачами наркотичних засобів і так званими закладками.

Відео Мешканка Запоріжжя розказує Президенту про наркоманію в Запоріжжі

Боротьба з наркоторговцями без допомоги громадськості не може бути ефективною. Тому 25 серпня за ініціативи начальника ГУНП в Запорізькій області Миколи Лушпієнко, відбулася зустріч з керівниками громадських організацій, активістами та представниками засобів масової інформації, під час якої були обговорені спільні заходи з протидії розповсюдження наркотичних засобів на території Запорізької  області.

Приморська поліція Запорізькій області залучає громадськість у боротьбі з наркоманією, фото-1

На заході були присутні заступник начальника Управління прокуратури Запорізької області, керівник Управління боротьби з наркозлочинністю в Запорізькій області та Управління кіберзлочинності, керівники міських територіальних підрозділів поліції.  Начальники обласних та районних відділів поліції взяли участь в обговоренні в режимі відеоселектору.

Приморська поліція Запорізькій області залучає громадськість у боротьбі з наркоманією, фото-2

В Приморську громадськість також неодноразово виступала за прийняття більш суворих заходів у боротьби з наркоторгівлею.

Були неодноразові виступи та публікації в ЗМІ, від ГО «Екологія та соціальний захист Приморського району» направлялись пропозиції,  до Приморської міської ради , щоб про надписи на стінах повідомлялось Комунальному підприємству «Чисте місто Приморськ», а ті швидко реагували та замальовували непотріб. Коли ця ініціатива не знайшла підтримки,члени ГО «Безпека та добробут» своїми силами замальовували надписи на стінах з електронними адресами.

Приморська поліція Запорізькій області залучає громадськість у боротьбі з наркоманією, фото-3

Тому, представників цих громадських організацій було запрошено до начальника Приморського відділення поліції прийняти онлайн участь у відеоселекторі 25 серпня.

В Приморську на відеоселекторній нараді були присутні начальник Приморського відділення поліції Максим Попов, заступник начальника відділення поліції Олег Проданов, т.в.о. начальника СКП Приморської поліції Вадим Бурдін, керівник громадської організації «Безпека та добробут» Олександр Панченко, голова правління громадської організації «Екологія та соціальний захист Приморського району» Наталія Лякішева, член громадської організації «Екологія та соціальний захист Приморського району» Людмила Вєтрова.

Приморська поліція Запорізькій області залучає громадськість у боротьбі з наркоманією, фото-4

У своїй промові начальник Головного управління Національної поліції зазначив, що за оцінками фахівців, зараз у Запорізькій області на обліку знаходиться  близько 9200 наркозалежних осіб. І це тільки офіційна статистика. Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків залежні особи вчиняють тяжкі й особливо тяжкі корисливо-насильницькі злочини. По-друге, наркомани часто чинять злочин під безпосереднім впливом наркотиків на психіку.

Враховуючи рівень проблеми на території області, керівництвом Запорізької поліції розроблено додатковий план дій щодо активної протидії цьому явищу та злочинам, пов’язаним з незаконним обігом наркотиків.

«Проте, без допомоги громадськості запровадити ефективні заходи набагато складніше. Тільки спільні зусилля громадян, активістів, громадських організацій та підтримка засобів масової інформації призведуть до позитивних змін. Зустріч у такому форматі перша, але дуже важлива! Дякую всім присутнім за активну позицію, за те, що вказуєте на проблемі місця, надаєте інформацію, організовуєте громадський контроль», - зазначив Микола Лушпієнко. 

В Приморську також обговорювали ситуацію що склалася на сьогодні та розробляли стратегію роботи по боротьби з наркоторгівлею.

Як повідомив т.в.о. начальника Приморського ВП майор поліції  Максим Попов з  початку 2020 року виявлено та задокументовано 31 факт  правопорушень у сфері незаконного обігу наркотиків, а саме:

   ст. 309 ч. 1  КК (зберігання) – 27

   ст. 310 ч. 1 КК (посів) - 2

   ст. 307  ч. 2 КК (збут) - 2

 З них по 6 кримінальним провадженням особам повідомлено про підозру та обвинувальні акти направлено до суду, а саме:

  ст. 309 ч. 1 – 3

  ст. 309 ч. 2 – 1 

  ст. 310 ч. 1 - 1

  ст. 307 ч. 2 КК - 1

Результатом  спільної наради стало  підписання меморандум про співпрацю між поліцією та громадськими організаціями, а також долучення до боротьби з незаконним обігом наркотиків представників громадськості, квартальних, керівників ОСББ, простих громадян.

З метою налагодження зворотного зв’язку між поліцією і населенням запроваджено «гарячу лінію», на яку громадян просять повідомляти про відомі факти збуту, розповсюдження наркотичних речовин . Телефон «гарячої лінії»: 239-28-72, 050-850-37-12 або «102».

Також  Приморське ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області звертається до небайдужих громадян щодо повідомлення про відомі факти збуту  та розповсюдження наркотичних речовин, в тому числі шляхом закладок,  а також появи нових написів з інтернет-адресами про  можливість придбання наркотичних речовин за телефонами 0613773920 або 102 чи за адресою м. Приморськ, вул. Центральна, 39.

Конфіденціальність інформації поліція гарантує. Повідомлення можна надавати без повідомлення свого імені та прізвища, тоб-то анонімно, але при цьому вказувати конкретну інформацію, прикмети та зовнішній вигляд людини що робила "закладку", або діставала, в яку сторону  пішов та інше. 

Приморське ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області чекає на активну допомогу від суспільства у боротьбі з наркоманією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#боротьба з наркоманією в Приморську #громадськість разом з поліцією
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Новости объединенных территориальных громад Запорожской области. Новости, политика, достижения, цели. Описание проблем, деятельности власти и жизни местных жителей.
live comments feed...