Компанія BAS має лінійку різноманітних продуктів, як призначені для спрощення роботи бухгалтерів. Попри те, що всі вони мають за мету автоматизувати облік в організаціях та на підприємствах, вони також мають ряд відмінностей один від одної, що робить їх використання більш доречним у певних місцях. Зараз ми більш детально розглянемо два програмні продукти компанії та ознайомимось з їх важливими рисами та відмінностями. 

Обидві програми були розроблені для того, щоб спеціалістам було зручно вести бухгалтерський облік в одному додатку. Тому вони повною мірою відповідають вимогам Податкового кодексу України, а також Наказу Міністерства Фінансів України, який затверджує інструкції по використанню бухгалтерського обліку. 

BAS Бухгалтерія – стандартний варіант програми, яка дозволяє автоматизувати багато процесів, як по обліку, так і по веденню звітності. Має декілька версій, таких як: 

 • Базова.

 • Проф. 

 • Проф 5. 

Являється дуже зручним інструментом для професіоналів, які співпрацюють одразу з декількома компаніями та надують їм бухгалтерські послуги. Оскільки дозволяє вести одразу декілька різних підприємств. Реалізацію цього можна провести як з використанням єдиної бази, так і прописуючи все окремо для кожного об’єкта діяльності. 

Що спільного у різних версіях програми 

Версії BAS Бухгалтерія КОРП та ПРОФ є більш спеціалізованими. Та при цьому вони мають досить багато спільних рис. Вони: 

 • Дозволяють керувати процесами торгівлі. Дають можливість дивитися, як проходить перебіг товарів чи послуг. Оцінювати ефективність даних процесів. 

 • Охоплюють самі різноманітні сфери діяльності. 

 • Дозволяють проводити облік фінансових операцій підприємства. Крім цього мають достатній інструментарій для проведення складського та виробничого обліку. 

 • Дозволяють в автоматичному режимі формувати звіти для органів державного контролю, а також і для самих власників компанії. Дуже зручним являється те, що обидві системи можна інтегрувати з FREDO Звіт.

Як бачите, функціонал має багато спільних рис. Можна сказати, що голова відмінність полягає у тому, що КОРП-версія має більше функцій та можливостей, оскільки є розширеним варіантом ПРОФ-версії.  

Відмінності програмного забезпечення 

КОРП-версія дозволяє: 

 • Проводити розрахунки з ФСС. 

 • Мати розширені можливості у ведені кадрового обліку. Вони включають табулювання, графік роботи, військовий облік, штатний облік. 

 • Розраховувати ЗП, а також такі додаткові платежі, як лікарняні, відпустки, додаткові нарахування чи утримання. 

 • Вести облік роботи, яка ведеться по договорах ЦПХ.  

Виходячи з цієї інформації можна зробити висновок, що такий варіант буде цікавішим для компаній, якім необхідно більше можливостей для розрахування заробітної плати, а також тим кого цікавить розширені можливості керування кадровим обліком. 

Але це не єдині можливі варіанти. Наприклад, якщо ваша компанія займається аграрним бізнесом, будь то тваринництво, чи рослинництво, для вас цікавішою може бути версія BAS АГРО Бухгалтерія. Ця програма заточена під ведення обліку на сільськогосподарських підприємствах. Прекрасно підходить як для малого, так і для середнього бізнесу. Має додаткові опції, які в першу чергу будуть цікаві саме аграріям. Такі як: оренда земельних ділянок, ведення обліку біологічних активів, ведення обліку сільськогосподарської техніки та спеціалізованого обладнання. 

Краще спочатку ознайомитися з усім можливим функціоналом, а потім вибрати той варіант програми, який буде більше підходити для типу вашої компанії.