З дорослішанням дітей батьки стають менше їм читати, або й зовсім перестають це робити, спираючись на те, що вони вже вміють це робити самотужки. Але, рівень читання очима у дітей значно гірший ніж аудіо сприйняття, тож і розуміння тексту теж значно відрізняється. При самостійному вивченні юним особам зрозумілі лише прості оповідання, а в супроводі дорослого можна розібрати «Хоббіта» чи «Таємничий сад» навіть першокласнику. Замовити улюблені книги поштою в будь-який куточок України та навіть за її межі можна на офіційному сайті магазину «Ранок». На сьогодні придбати літературу вдома можна швидко та вигідно. Так заощаджуються не лише кошти, а й дорогоцінний час.

На що впливає голосне читання для дітей?

Не припиняйте читати разом з дітьми, а особливо їм в голос, навіть коли ті пішли до школи і навчилися це робити самі. Це не лише зближує родину між собою, дає додаткові теми для обговорення та дозволяє більше розуміти один одного, а й має інші гарні якості. Процес сприяє розвитку:

  • Когнітивних здібностей – під час читання частіше починає звучати складна лексика, яка знаходить розуміння в роз’ясненні батьків. Так набирається великий словарний ресурс та підвищується рівень інтелекту. Чим більше слів знає маля, тим вище інтелект.
  • Емпатія та взаєморозуміння з іншими – виразне читання з боку дорослого допомагає отримати емоційний досвід, який в реальному життя трапляється не часто. Це сприяє появі такого уміння як розуміння точки зору іншої людини її мотиви та вчинки. В процесі відбувається лексичне збагачення, що дає можливість виразити власні почуття, думку в пошуках самого себе або навіть сказати слова співпереживання іншим.
  • Образне мислення – коли діти слухають, їх мозок починає активувати зони, які відповідають за уяву та візуалізацію образів. Формується об’ємне мислення та розуміння сюжету без картинки.
  • Управління власною увагою та соціальний розвиток – сучасні діти через гіперактивність та кліпове мислення швидко втрачають увагу та не можуть зосередитись. Читання батьків в голос допомагає пережити певні проблеми на прикладі героїв та подивитися на різні ситуації з усіх боків. Розвивається здатність зосереджуватися, утримувати концентрацію та набуваються поведінкові приклади.

Процес голосного читання дає дітям розуміння захищеності, важливості та значимості в батьківському житті, адже підтримка, турбота та любов проявляються у кожному слові.