В асортименті штукатурок є багато різновидів цих будівельно-ремонтних матеріалів які, на перший погляд, здаються однаковими за характеристиками, але різними за вартістю, властивостями. Спробуємо розібратися в чому є відмінність популярних різновидів таких штукатурок, а саме гіпсової цементно-піщаної та силіконової.

Придбати всі ці та інші різновиди актуальних штукатурних сумішей пропонує інтернет-магазин Bud-Platforma. Тут є можливість не тільки обрати конкретний вид штукатурки, але і придбати його та замовити доставку в необхідній кількості та в обумовлений час.

Гіпсова штукатурка

Це різновид штукатурки є одним із найдавніших, що застосовується в будівництві. В ньому використовують натуральні мінеральні речовини. Саме тому гіпсові різновиди штукатурки є екологічно чистими варіантами вирівнювання поверхні. Гіпс – нейтральний за біологічними властивостями і не впливає на здоров'я чи самопочуття людини. Окрім якісних екологічних параметрів штукатурка гіпсова є зручною для роботи, оптимальною за ціною. Впоратись з таким різновидом штукатурки зможе навіть не професійний будівельник якщо у нього є хоча б мінімальний досвід облицювальних робіт.

Перевага застосування гіпсової штукатурки також в тому, що її можна обрати в різних варіантах, які найбільш пристосовані до використання в певних локаціях. Класична гіпсова штукатурка ротбанд має помірну ціну і надає базові параметри для вирівнювання стін, стелі. Є гіпсові штукатурки, що мають домішки мармурової крихти або піску. Така структура суміші дозволяє отримати міцну і витривалу до механічних ударів і пошкоджень поверхню.

Цементно-піщана штукатурка: якісний фасад

Якщо є потреба оптимізувати витрати на будівництво чи ремонт, найкраще використати цементно-піщану суміш для вирівнювання поверхні на фасаді будинку. Іноді такий різновид штукатурки застосовують для вирівнювання поверхні стін в інтер'єрі квартири, офісу. Цементно-піщана штукатурка завдяки особливому складу – цемент і пісок – має і особливі характеристики. Цемент є найміцнішим будівельним матеріалом, а якісний пісок – обов'язковою складовою зносостійкого бетону. Саме тому цементно-піщана штукатурка є витривалою і використовується для фасадних робіт. є і певні обмеження такого різновиду будівельного матеріалу – він не дуже добре реагує на навантаження, тому не варто розраховувати на високу якість і тривалість експлуатації в приміщеннях де відбуваються постійні деформації. Фундамент, поверхня стіни – це місця будинку, де найкраще використати таку штукатурку, що багато років буде зберігати привабливий вигляд будинку і виконуватиме захисну функцію.

Силіконова штукатурка

Силіконова штукатурка складається з трьох компонентів, а саме в'яжучих силіконових сполук, мінеральних компонентів та інших домішок, що поліпшують властивості штукатурки. Одна з важливих переваг цього різновиду штукатурки – універсальність застосування та висока міцність сформованої поверхні.

Штукатурка силіконова тривалий час зберігає свій привабливий зовнішній вигляд та первинний колір, який використовувався під час нанесення вирівнюючого шару.

Якщо порівнювати інші властивості цього різновиду штукатурки, то вона без сумніву є лідером серед тих, які захищають стіни будинку, офісу від холоду. Зовнішній вплив навіть сильного холоду не відчувається, а поверхня зберігає свою цілісність, стійкість до зовнішніх факторів.

Використовувати силіконову штукатурку можна в тих приміщеннях та фасадах будинку, де помітний постійний вплив вологи. Завдяки тому, що силікатні речовини не підтримують біологічне середовище, на поверхні практично не утворюється пліснява або грибок.